bcb wrzesień 2020

Skanska postawiła na biura coworkingowe

|
High5ive w Krakowie, fot. materiały prasowe
High5ive w Krakowie, fot. materiały prasowe
Business Link w rękach Skanska. Spółka wykupiła udziały w sieci powierzchni coworkingowych.

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości nie są już właścicielami udziałów w Business Link – sieci biur coworkingowych i prywatnych, do której należy m.in. budynek High5ive w Krakowie. Do tej pory Skanska miała do dyspozycji 40 proc. udziałów w spółce zarządzającej przestrzenią biurową. W wyniku przeprowadzonej transakcji, o której poinformowano na początku 2019 r., przejęła pozostałe 60 proc. Oprócz biur w krakowskim obiekcie, do spółki będą należały także przestrzenie coworkingowe w 4 obiektach: Maraton w Poznaniu, Green2Day we Wrocławiu, biurowcu Astoria w Warszawie oraz Visionary w Pradze. Zarządzeniem pozostałymi biurami Business Link zajmą się Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości.

Jesteśmy przekonani, że przestrzenie coworkingowe będą odgrywać coraz istotniejszą rolę na rynku nieruchomości. Przejęcie pozostałych udziałów w Business Link to dla nas kolejny krok w kierunku rozszerzenia i jeszcze większego dopasowania oferty do potrzeb naszych klientów korporacyjnych, a także początkujących przedsiębiorców, którzy tworzą innowacje w startupach. Od początku naszej współpracy był to jeden ze scenariuszy na rozwój tego biznesu przez Skanska – komentuje Arkadiusz Rudzki, dyrektor zarządzający w spółce biurowej Skanska w Polsce.

W ocenie analityków segment elastycznych powierzchni biurowych dynamicznie się rozwija. Na przestrzeni ostatnich lat odnotowywano jego wzrost na poziomie ok. 30-40 proc. rocznie.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz