Assa Abloy

Koniec realizacji Budynku Zachodniego w kompleksie Mennica Legacy Tower

|
Budynek Zachodni, fot. materiały prasowe
Budynek Zachodni, fot. materiały prasowe
Zakończyła się realizacja Budynku Zachodniego, który jest częścią warszawskiej inwestycji Mennica Legacy Tower, przygotowywanej przez Golub GetHouse i spółkę Mennica Polska.

Prace budowlane trwały 3 lata. W ich efekcie powstał 43-metrowy budynek, który sąsiaduje z główną częścią projektu – Wieżą o wysokości 140 m. Kompleks Mennica Legacy Tower znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Prostej i Żelaznej w dzielnicy Wola. Za koncepcję architektoniczną inwestycji odpowiada pracownia Goettsch Partners z Chicago, współpracująca przy tym projekcie z lokalnym biurem projektowym Epstein. Inwestycja spełnia wymogi certyfikatu BREEAM na poziomie „Outstanding”.

Budynek Zachodni został w całości wynajęty przez firmę WeWork – operatora powierzchni coworkingowych.

Realizacja tak nowoczesnej i technologiczne zaawansowanej inwestycji była dla nas niemałym wyzwaniem, dlatego fakt oddania Budynku Zachodniego do użytkowania i wprowadzenia się do niego pierwszego najemcy to ogromna radość i satysfakcja – skomentował Cezary Jarząbek, Założyciel i Prezes Zarządu Golub GetHouse.

Powierzchnia kompleksu Mennica Legacy Tower wynosi 65 630 mkw. Największą jej część stanowi Wieża, która ma zostać przekazana najemcom jesienią 2020 r. Większość powierzchni, tj. 45 600 mkw., wynajął mBank, który planuje otworzyć w obiekcie swoją główną siedzibę. W Wieży wyodrębniono również biura dla Golub GetHouse i Mennicy Polskiej S.A.

Ostatnim etapem realizacji są przede wszystkim: prace wykończeniowe w lobby głównym, aranżacja powierzchni dla mBanku oraz zagospodarowanie pasażu miejskiego przed i pomiędzy zabudową kompleksu (obejmujące m.in. nasadzenia drzew). Oprócz powierzchni biurowych w inwestycji przewidziano przestrzenie handlowo-usługowe, w tym m.in. restaurację Meet&Eat i klub fitness Zdrofit.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz