Giant

Inwestycja biurowa New City wynajęta w 95 proc.

|
New City, fot. materiały prasowe Hines
New City, fot. materiały prasowe Hines
Umowy najmu w warszawskim biurowcu New City, należącym do firmy Hines, obejmują już 95 proc. powierzchni przeznaczonej na wynajem.

Spółka poinformowała, że najemcy wynajęli 7100 mkw., z czego największe zapotrzebowanie na biura zgłosiła Alcon Polska. Firma działająca na rynku okulistycznych wyrobów medycznych przedłużyła umowę na wynajem 2000 mkw. powierzchni biurowca. Oprócz tego zdecydowała się na zajęcie dodatkowych pomieszczeń o łącznej powierzchni 2800 mkw. Inwestycja New City znajduje się przy ul. Marynarskiej 15 w dzielnicy Mokotów. Umowa dotycząca powiększenia biura zostanie sfinalizowana w 2021 r. Zgodnie porozumieniem zawartym między właścicielem biurowca i najemcą, okres najmu łącznej powierzchni 4800 mkw. obejmuje 5 lat.

Każdego dnia staramy się, aby wysoka jakość powierzchni tego obiektu, a także profesjonalne zarządzanie tworzyły przyjazne i komfortowe środowisko pracy dla naszych najemców. (…) Umowa z Alcon Polska, która od wielu lat wynajmuje powierzchnię biurową w tym obiekcie, jest dla nas wyrazem uznania i stanowi dowód satysfakcji tej firmy z dotychczasowej współpracy z Hines – komentuje Edyta Wołukanis, Asset Manager w Hines Polska.

Swoje biura w New City otworzyły także firmy z branż finansowej, IT i farmaceutycznej. Inwestycja składa się z dwóch budynków biurowych klasy A – New City i New City 2. Ich łączna powierzchnia przekracza 44 000 mkw. Poza biurami, w kompleksie przewidziano przestrzeń handlowo-usługową, m.in. z kawiarnią, restauracją i klubem fitness. Na terenie inwestycji znajduje się także infrastruktura rowerowa.

W biurowcu stosowane są proekologiczne rozwiązania. Dzięki nim New City został wyróżniony certyfikatem BREEAM In-Use International na poziomie Excellent. Certyfikacja dotyczy kategorii „Building Management” oraz „Asset”. Przedłużenie certyfikatu zarządca inwestycji uzyskał w kwietniu br.

 


0.0
Tagi: Hines
Napisz pierwszy komentarz