Park Project II

IBM wynajmuje biura na Górnym i Dolnym Śląsku

Firma IBM otworzy dwa nowe regionalne oddziały handlowe na Dolnym i Górnym Śląsku.

IBM  świadczy usługi doradcze i informatyczne, jak też dostarcza oprogramowanie oraz systemy i technologie informatyczne, w tym zajmuje się sprzedażą i wdrożeniem systemów do zarządzania strategicznego. Firma uruchomi swoje regionalne oddziały handlowe w Katowicach i Wrocławiu. W Katowicach przedsiębiorstwo otworzy swoją placówkę przy ul. Dąbrowskiego 22. We Wrocławiu IBM wprowadzi się do budynku przy ul. Strzegomskiej 52, aby opuścić go po trzech miesiącach i przenieść się do kompleksu przy ul. Muchoborskiej 8, gdzie obecnie ma swoją siedzibę Centrum Usług Informatycznych IBM.

Rozwijając swoją działalność na Górnym Śląsku, IBM dołączy do grona firm, które wytwarzają blisko 14 proc. polskiego PKB – tyle mniej więcej wynosi PKB, generowane w regionie. Firma jest obecna w województwie niemalże od początku swojego funkcjonowania na terenie Polski. Od przeszło 20 lat działa na polskim rynku.

Sektor nowych technologii to przyszłość gospodarki. Rozszerzenie działalności IBM w  naszym regionie pokazuje, że może on być atrakcyjnym obszarem, który przyciąga największe firmy. Jesteśmy przekonani, że firma IBM znajdzie tu szanse na realizację innowacyjnych projektów – przekonuje Adam Matusiewicz, Marszałek Województwa Śląskiego.  

Nowe inwestycje, zwłaszcza ze strony tak dużej firmy, która działa globalnie, to nie tylko wymierne korzyści dla miasta w postaci kolejnych środków zasilających lokalną gospodarkę. To również powód do dumy i dowód uznania dla naszych dotychczasowych działań, mających na celu stworzenie dobrego klimatu do rozwoju biznesu. Jestem przekonany, że dalsza współpraca z IBM będzie równie udana co dotychczas – cieszy się Piotr Uszok, Prezydent Katowic.

Oddziały IBM w Katowicach i Wrocławiu odpowiedzialne będą za  kompleksową obsługę klientów oraz dostarczanie im biznesowych, infrastrukturalnych rozwiązań informatycznych kolejno na terenie Górnego i Dolnego Śląska.

IBM nawiązało także współpracę z Górnośląską Wyższą Szkołą Handlową i uczelnianym Górnośląskim Forum Informatycznym, która ma na celu podniesienie praktycznych umiejętności informatycznych studentów i wsparcie ich badań z obszaru IT. Z kolei na Dolnym Śląsku wraz z Politechniką Wrocławską IBM organizuje wirtualne praktyki w chmurze (ang. cloud computing), z których jak dotąd skorzystało już ok. 500 studentów.

Decyzję IBM skomentowały także władze Wrocławia i województwa dolnośląskiego:

Cieszymy się, że IBM zdecydował się rozszerzyć swoją działalność na Dolnym Śląsku co potwierdza atrakcyjność inwestycyjną Regionu. Jestem przekonany, że działania firmy przyczynią się do rozwoju sektora nowoczesnych usług i technologii informatycznych na lokalnym rynku – mówi Aleksander Skorupa, Wojewoda Dolnośląski.

Staramy się tworzyć we Wrocławiu jak najlepsze warunki dla inwestycji. Cieszę się, że IBM po raz kolejny wybiera nasze miasto i rozszerza tu swoją obecność, bo to dowód na to, że biznes może się
w nim sprawnie rozwijać
– komentuje Rafał Dutkiewicz, Prezydent Wrocławia.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra