Inter-bud Fabryczna - duży

Ruszyła budowa Olivia Point

Na zdjęciu: wmurowanie kamienia węgielnego pod Olivia Point
Na zdjęciu: wmurowanie kamienia węgielnego pod Olivia Point
W tym tygodniu miało miejsce uroczystne wmurowanie kamienia węgielnego pod budynki Olivia Point i Olivia Tower, które wejdą w skład kompleksu Olivia Business Centre.

Uroczysta ceremonia wmurowania kamienia węgielnego miała miejsce 28 marca br. Budynki, które powstaną, wejdą w skład nowego, niebawem największego w północnej części Polski kompleksu biurowego Olivia Business Centre.

Inwestorem jest Maciej Grabski, współtwórca Wirtualnej Polski. W 2009 r. wygrał on spór z Miastem Gdańsk, w wyniku którego objął w posiadanie działkę, na której ma miejsce budowa. Odpowiedzialność za inwestycje ponosi firma deweloperska TPS.

Budowa drugiego biurowca w Oliwie jest naturalnym skutkiem sukcesu, jakim jest pierwszy budynek wybudowany w Olivia Business Centre. Praktycznie cała powierzchnia pierwszego biurowca została już zagospodarowana przez wynajmujących, a zainteresowanie naszą inwestycją ze strony firm poszukujących powierzchni biurowych jest cały czas duże. Mamy już deklaracje wynajmu powierzchni w dopiero powstającym budynku. Nasze miasto okazuje się być bardzo ciekawym miejscem do prowadzenia biznesu, pojawiają się nowi inwestorzy. Takie przedsięwzięcia jak budowa biurowców w Oliwie, sprawiają, że Trójmiasto może wreszcie skutecznie konkurować o nowych inwestorów, a co za tym idzie – o nowe miejsca pracy, z takimi aglomeracjami jak Wrocław, czy Kraków – komentuje Maciej Grabski.

Ale ta inwestycja ma też dla mnie osobiste znaczenie – jestem gdańszczaninem, jest dla mnie ważne, że buduję centrum biznesu w swoim rodzinnym mieście. Ta inwestycja jest dla mnie formą misji - chcę przyczynić się do jak najlepszego zagospodarowania i rozwoju tej części Gdańska. A takie połączenia jak nowoczesne centrum biznesu, położone tuż obok pięknej, starej Oliwy, jest moim zdaniem, wspaniałą wizytówką Gdańska, Trójmiasta i całego Pomorza – dodaje Maciej Grabski.

Na II etapie inwestycji zostanie wzniesiony 7-kondygnacyjny budynek klasy AA z dwoma piętrami garażu podziemnego –  Olivia Point. III etap inwestycji przewiduje wzniesienie kolejnego biurowca klasy AA – 12-kondygnacyjnego budynku z dwukondygnacyjnym garażem podziemnym – Olivia Tower. Budowa obu nieruchomości prawdopodobnie dobiegnie końca w ostatnim kwartale br. Całkowita powierzchnia najmu w obu budynkach wyniesie odpowiednio 9,6 tys. m kw. oraz 9,6 tys. m kw.  
 
Kompleks Olivia Business Centre dostarczy ok. 120,000 m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej.  W sąsiedztwie znajduje się rozbudowywany obecnie kampus uniwersytecki. Pierwszy biurowiec, wchodzący w skład kompleksu,  Olivia Gate, został oddany do użytkowania w IV kw. ur. – wynajęto w nim 17,000 m kw.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Park Project II
mantra