PGE Narodowy

Biurowa Skanska

Na zdjęciu: inwestycja spółki Skanska
Na zdjęciu: inwestycja spółki Skanska
Skanska realizuje obecnie 5 inwestycji biurowych, dzięki którym na rynek zostanie dostarczonych 116 000 m k. nowoczesnej powierzchni biurowej.

Dwa spośród projektów biurowych, które znajdują się obecnie w budowie, zostaną sfinalizowane w Warszawie, a trzy – w miastach regionalnych. Wszystkie budynki będą posiadały certyfikaty LEED. Realizacja projektów Skanski w latach 2010 – 2011 pochłonęła 155 mln EUR.

Skanska jako międzynarodowa firma o globalnym zasięgu dostrzega rosnący potencjał Europy Środkowo-Wschodniej. To, że kładziemy duży nacisk na inwestycje w Polsce, gdy sytuacja gospodarcza na świecie jest tak niestabilna, tylko potwierdza naszą wiarę w ten rynek. Ponieważ Skanska w pełni finansuje swoje projekty ze środków własnych, możemy wykorzystać naszą siłę i rozpoczynać nowe inwestycje pomimo zmiennej koniunktury w gospodarce światowej. W związku z tym w ostatnim roku rozpoczęliśmy w Europie Środkowo-Wschodniej 7 nowych projektów o łącznej powierzchni 146 000 m kw., w tym 5 obiektów w Polsce, a w roku 2012 planujemy rozpocząć budowę kolejnych 7 biurowców w Europie Środkowo-Wschodniej, co przełoży się na ok. 100 000 m kw. nowej powierzchni biurowej – powiedział Nicklas Lindberg, prezes Skanska Commercial Development Europe.

Sztandarowym budynkiem Skanski będzie budynek Atrium 1 przy Rondzie ONZ w Warszawie, w ramach którego zostanie dostarczonych 18 000 m. kw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Inwestycję tą będzie wyróżniało novum na polskim rynku –  geotermalny system chłodzenia i ogrzewania, funkcjonujący bez użycia pompy ciepła. Budowa rozpoczęła się pod koniec 2011 r. Podwójna fasada z zewnętrznymi żaluzjami i okna z  okna z potrójnymi szybami pozwolą na efekty wykorzystanie energii świetlnej.

Innym energooszczędnym budynkiem biurowym w stolicy będzie Green Corner o  27 000 m kw.
Natomiast w miastach regionalnych Skanska realizuje wrocławski  Green Towers liczący 23100 m kw. i poznański  Malta House. Listę inwestycji biurowych Skanski zamyka łódzki Green Horizon – jego powierzchnia biurowa z I fazy budowy, została już wynajęta w 97 proc.

Rok 2012 będzie dla nas bardzo intensywny – pracujemy obecnie nad 5 projektami, z których 4 rozpoczęliśmy w 2011 roku. Trzy z nich powstają na rynkach regionalnych, gdzie zamierzamy stworzyć zrównoważone budynki, zapewniające lokalnym firmom wysokiej klasy powierzchnię biurową, jakiej do tej pory często brakowało w tych miastach – zdradził Waldemar Olbryk, prezes Skanska Property Poland.


0.0
Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz
Everspace II
mantra