Kinnarps Polska Sp. z o.o.

EKO Warszawski biurowiec Skanska z wyróżnieniem WELL Core&Shell

|
Biurowiec SPARK, źródło: materiały prasowe partnera
Biurowiec SPARK, źródło: materiały prasowe partnera
Budynek B zlokalizowanego na Woli kompleksu biurowego Spark otrzymał precertyfikację WELL Core&Shell światowej organizacji International WELL Building Institute. Jest to kolejna inwestycja firmy o potwierdzonej, najwyższej jakości.

Wcześniej ten sam certyfikat otrzymał należący do kompleksu budynek C. Oznacza to, że spełniają one wszystkie, nawet najbardziej wyśrubowane wytyczne dotyczące powierzchni biurowych, będąc zdrowym i zrównoważonym miejscem pracy. Budynki kompleksu Spark wyróżniają się m.in. dużą dbałością o odpowiednią wentylację oraz filtrację powietrza w pomieszczeniach, utrzymywaniem właściwej wilgotności czy zastosowaniem nowoczesnych technologii, umożliwiających bezkontaktowe funkcjonowanie. Dzięki opracowanemu przez firmę systemowi operacyjnemu Connected by Skanska zostały wprowadzone w życie rozwiązania takie jak chociażby kamery rozpoznające numery rejestracyjne samochodów i na tej podstawie wpuszczające je na parking czy kody QR kierujące klientów do konkretnej części budynku. Są one szczególnie doceniane, teraz gdy z powodu panującej pandemii jeszcze bardziej dbamy o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Optymalne warunki wewnątrz budynku, zapewnienie stałego dostępu do świeżego powietrza oraz bezdotykowa obsługa wielu urządzeń zmniejszają ryzyko rozprzestrzeniania się różnorodnych wirusów i baterii.

W związku z pandemią koronawirusa procedura przyznawania certyfikatu wyglądała nieco inaczej niż do tej pory i odbyła się na podstawie przesłanej przez firmę dokumentacji. Michał Marszałek pełniący funkcję Sustainovation Experta w spółce biurowej Skanska podkreśla, że jest to wyraz zaufania IWBI do ich działań.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra