PGE Narodowy

Drugi biurowiec Generation Park sprzedany

|
Generation Park Warszawa, źródło: materiały prasowe partnera
Generation Park Warszawa, źródło: materiały prasowe partnera
Skanska sprzedała biurowiec z drugiej fazy budowy kompleksu Generation Park w Warszawie.

Kupującym jest fundusz Deka Immobilien. Formalności związane z przeniesieniem własności zaplanowane są na II kwartał 2020 roku.

Generation Park Z – to oficjalna nazwa budynku, który został ukończony w III kwartale 2019 roku. Mieści się on przy Rondzie Daszyńskiego i oferuje ok. 19 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Swoje biura mają tam m. in. Crido i Vistra, obiekt jest w pełni skomercjalizowany. Cały kompleks Generation Park ma się docelowo składać z trzech budynków, o łącznej powierzchni 84 tys. mkw. Ostatni etap budowy, czyli Generation Park Y, nie jest jeszcze ukończony. Finał budowy tego trzeciego, najwyższego z biurowców, przewidziano na I kwartał 2021 roku.

Budynek Generation Park Z jest zautomatyzowany, wyposażony w autorski system operacyjny Connected by Skanska, pozwalający na korzystanie z wielu udogodnień, zintegrowanych w aplikacji mobilnej. Biurowiec przeszedł już wstępną procedurę certyfikatu LEED Platinum, wkrótce ma również zdobyć certyfikat WELL Core & Shell.

Deka Immobilien to niemiecki fundusz inwestycyjny, specjalizujący się w sektorze nieruchomości. Na polskim rynku działają już od kilku lat, a swoje pierwsze biuro, operujące w Europie Środkowej i Wschodniej, otworzyli w Warszawie w 2016 roku. Zakup Generation Park Z to już czwarta transakcja między polskim oddziałem Deka Immobilien a Skanska w tej części Europy. Kwota, za którą fundusz odkupił budynek, to 98 mln euro.


1.0
Napisz pierwszy komentarz