bcb wrzesień 2020

Najwyższy drapacz chmur w Europie stanął w płomieniach

Nikt nie zginął w pożarze, który wybuchł 2 kwietnia w budynku, pretendującym do bycia najwyższym drapaczem chmur w Europie.


Wieża Moskiewskiej Federacji ma być najwyższym budynkiem biurowym w Europie. Wczoraj na placu budowy niespodziewanie wybuchł pożar. Ogień zajął kilka pięter biurowca. Na dwóch kondygnacjach zapaliły się bezwartościowe materiały. Strażacy gasili pożar dzięki zaangażowaniu do akcji ratowniczej dwóch helikopterów.

Budowa największego w Europie wieżowca planowo powinna dobiec za parę lat. Obiekt, tzw, Wieża Federacji, ma górować nad innymi budynkami w biznesowej dzielnicy Moskwy.
Obecnie drapacz chmur ma już ok 300 m wysokości, docelowo, wraz z anteną telewizyjną w najwyższym punkcie, powinien liczyć 506 m wysokości.

Mimo że budowa wieżowca nie została jeszcze ukończona, na niektórych piętrach funkcjonują już biura. Po wybuchu pożaru z budynku ewakuowano wszystkich ludzi. Podczas akcji ratowniczej budynek był ubezpieczany przez policję, ponieważ konstrukcja mogła runąć. Na szczęście nikt nie został ranny.

W zeszłym roku Wieża Moskiewskiej Federacji miała problemy z nadzorem budowlanym. Jednak ówczesny wykonawca inwestycji, Grupa Mirax, odparł zarzuty, jakoby stadardy bezpieczeństwa nie zostały spełnione.
 
Pożar wyglądał bardzo spektakularnie i był widoczny z odległości wielu kilometrów. Incydent zaniepokoił nawet moskiewską administrację. Poniżej prezentujemy film, na  którym można zobaczyć wieżowiec w ogniu:


0.0
Tagi:
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 2
tomasz :


6yy

szkoda!

miejmy nadzieję, że finalnie budynek zostanie oddany do użytku, przydałby się prawdziwy drapacz chmur w tej części globu :)
4 kwietnia 2012 14:00
6yy :
szkoda!
3 kwietnia 2012 22:25