EQ2

Toruń czeka na swoje biurowce

Na zdjęciu: koncepcja zabudowy działki przy ulicach Szosa Chełmińska i Grudziądzka w Toruniu (wizualizacja)
Na zdjęciu: koncepcja zabudowy działki przy ulicach Szosa Chełmińska i Grudziądzka w Toruniu (wizualizacja)
Czy w Toruniu przyszedł już czas na ambitne inwestycje biurowe? Jakie projekty znajdują się w trakcie realizacji, a jakie są w planach?

Toruński deweloper General Services pod koniec 2010 r. w wyniku przetargu Urzędu Miasta Torunia wszedł w posiadanie nieruchomości przy dwóch ulicach – Szosie Chełmińskiej 24 i Grudziądzkiej 1. Świetna lokalizacja u zbiegu głównych arterii miejskich zobowiązuje inwestora do postawienia reprezentatywnego budynku. W planach jest biurowiec.

General Services świadczy usługi deweloperskie i działa na rynku mieszkaniowym. Inwestuje także w grunty na terenach, które mogą w dłuższej perspektywie czasu przynieść znaczny zysk.

Jednocześnie firma wydobywa kruszywa nieprzesortowane – jest w posiadania pięciu kopalń kruszywa naturalnego, jak również posiada własne złoża w województwach kujawsko-pomorskim i łódzkim.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, na uzyskanej niespełna półtora roku temu działce General Services postawi budynek biurowy. Firma udostępniła e-biurowcom wizualizacje obiektu.

General Services rozważa dwa warianty zabudowy – oba przewidują zmianę przebiegu nieprzekraczalnej linii zabudowy.

W I wariancie nieruchomość będzie niższa – aktualnie obowiązujący plan miejscowy narzuca budynkowi wysokość nieprzekraczającą 12 m. Przy tych parametrach powierzchnia całkowita biurowca wyniosłaby 3118 m kw., natomiast powierzchnia użytkowa – 1981 m kw. Budynek wyposażony zostałby w 52 miejsca parkingowe.
W II wariancie wysokość zabudowy osiągnęłaby 19 m, powierzchnia całkowita – 4000 m kw., natomiast powierzchnia użytkowa – 2427 m kw. W tym przypadku konieczna mogłaby się okazać budowa 2-kondygnacyjnego garażu.

Jednocześnie inwestycję biurową realizuje Marbud. Obecnie deweloper buduje Centrum Biurowo-Konferencyjne na rogu ulic Grudziądzkiej 46-48 i Czarnieckiego 15.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz