Assa Abloy

Biurowiec Chmielna 89 przyjazny środowisku i pracownikom

|
Biurowiec Chcmielna 89 w Warszawie, źródło: materiały prasowe partnera
Biurowiec Chcmielna 89 w Warszawie, źródło: materiały prasowe partnera
Biurowiec Chmielna 89 to 14-kondygnacyjny budynek, zlokalizowany w samym centrum Warszawy. Dzięki zastosowaniu wielu rozwiązań ekologicznych i energooszczędnych otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

Budynek Chmielna 89 to inwestycja klasy A, która posiada 25 tys. mkw. powierzchni biurowej. Oprócz miejsca przeznaczonego na biura znajdą się w nim również lokale usługowe. Swoją siedzibę będzie miał w nim bank PKO SA., który zajmie wszystkie kondygnacje biurowe.

Zastosowane w budynku rozwiązania nie będą negatywnie oddziaływać na środowisko. Pracownicy budynku Chmielna 89, będą mogli natomiast korzystać ze stref wypoczynkowych zlokalizowanych na  terenie zielonego tarasu. Dzięki temu, jak i innym prozdrowotnym rozwiązaniom budynek otrzymał bardzo dobry wynik w kategorii „Health&Welbeing”. Oprócz tego biurowiec otrzymał również wynik aż 100 procent za kategorii „Transport”, ze względu na swoje położenie między Alejami Jerozolimskimi a ulica Chmielną, które oferuje użytkownikom dostęp do wszystkich rozwiązań komunikacyjnych stolicy.

W biurowcu zastosowano również wysoki poziom gospodarowania wodą oraz energią oraz zainwestowano w wysokiej klasy system wentylacji. Budynek wyposażono również w oświetlenie LED.

- Nasze obiekty powstają zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa, co czyni je wyjątkowo przyjaznymi zarówno dla ludzi jak i środowiska naturalnego. Dzięki wprowadzeniu energooszczędnych i ekologicznych rozwiązań w naszych realizacjach możemy minimalizować negatywne skutki ludzkiej aktywności i współtworzyć zdrowy ekosystem miasta – powiedział Krzysztof Gronczewski, Dyrektor Działu Zarządzania Nieruchomościami w Cavatina Holding.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz