bcb wrzesień 2020

Wieżowiec Warsaw UNIT – ukończono prace nad konstrukcją

|
Na 196,4 metrze Warsaw UNIT zawieszono symboliczną wiechę.
Na 196,4 metrze Warsaw UNIT zawieszono symboliczną wiechę.
Wieżowiec Warsaw UNIT ma być jednym z najwyższych budynków na Woli. Ukończono właśnie budowę konstrukcji żelbetowej, która sięga do wysokości prawie 200 m. Kolejnym krokiem będzie obudowanie tej konstrukcji.

Wieżowiec Warsaw UNIT

Okolice Ronda Daszyńskiego to jedno z miejsc w Warszawie, które kojarzy się z biurowcami i drapaczami chmur. Wola stała się w ostatnim dziesięcioleciu dzielnicą o zupełnie innym charakterze. Jest tu teraz nowocześnie i po wielkomiejsku. Inwestycja Warsaw UNIT jeszcze bardziej spotęguje to przekonanie, ponieważ będzie to najwyższy budynek w okolicy.

Konstrukcja wieżowca sięga obecnie do 196,4 m, na tej wysokości zawieszono symboliczną wiechę. Po obudowaniu tej konstrukcji i zamontowaniu wykończeniowych elementów elewacji, cały budynek będzie miał aż 202 metry. Choć konstrukcja ta robi ogromne wrażenie, warto pamiętać, że obecnie w Warszawie prowadzone są prace, których efektem mają być jeszcze większe budynki, takie jak np. Varso Tower, z iglicą sięgającą wysokości 310 metrów.

 

Warsaw UNIT – szczegóły techniczne

Już dziś wiadomo, że budynek Warsaw UNIT będzie miał do zaoferowania 57 tys. mkw powierzchni biurowej. Rozłożona ona będzie na 45 piętrach. Parter przewidziany jest na pomieszczenia usługowe i lokale gastronomiczne. W projekcie uwzględniono również trójpoziomowy parking, na którym ma się znaleźć miejsce dla ponad 400 samochodów.

Budynek od początku jest przeznaczony do integracji z aplikacją mobilną, która ma zostać udostępniona najemcom. Za jej pomocą można będzie rezerwować sale konferencyjne, korzystać z przestrzeni przeznaczonych do wspólnego użytku czy też po prostu wejść do swojej strefy biurowej.

Właścicielem budynku jest firma Ghelamco, która posiada już w okolicy kilka biurowców. Należą do nich m. in. Warsaw Spire i The Warsaw HUB. Ten najnowszy jest obecnie przysłowiowym oczkiem w głowie innowatorów inwestora.


2.0
Napisz pierwszy komentarz