PGE Narodowy

Mikrofibra najlepszym materiałem czyściw – nowe ściereczki Tork

|
Rozszerzając ofertę produktową, Tork – marka firmy Essity wprowadza na rynek ściereczki z mikrofibry do czyszczenia powierzchni. Skutecznie zbierają brud i drobnoustroje już za pierwszym przetarciem, dzięki czemu personel sprzątający może szybciej przejść do następnego zadania.

Innowacyjny produkt pomaga zadbać o bezpieczeństwo i czystość bez zwiększenia nakładów finansowych.

Największą zaletą stosowania czyściw z mikrofibry jest ich zdolność do wychwytywania i zatrzymywania cząsteczek. Skuteczność zawdzięczają cieniutkim włóknom, które zbierają brud i drobnoustroje, zamiast przesuwać je z miejsca na miejsce. Dzięki poliamidowi doskonale chłoną. Zwilżona ściereczka radzi sobie
z brudem nawet bez użycia środków chemicznych.

Tork oferuje produkt w czterech kolorach – czerwonym, niebieskim, zielonym i żółtym. Wskazują one rekomendowane przeznaczenie poszczególnych ściereczek do konkretnych miejsc, np. do mycia łazienek lub powierzchni, na których przygotowywane jest jedzenie. System ten z powodzeniem sprawdza się w niektórych krajach, m.in.: w Niemczech.

Definicja mikrowłókna określa jego maksymalną masę - powinna być mniejsza niż 1 den/dtex. To podstawowe kryterium, na które należy zwrócić uwagę, dobierając produkt z mikrofibry. Nie mniej ważny jest też jego skład. Na rynku istnieją czyściwa w 100 proc. z poliestru, jednak dużo skuteczniejsze są artykuły zawierające zarówno poliester, jak i poliamid (optymalne proporcje to ok.70-80 proc. poliesteru i ok.20-30% poliamidu). Istotne, by w trakcie produkcji były one odpowiednio rozdzielane – uzyskuje się w ten sposób niezwykle cienkie włókna, zapewniające wysoką skuteczność i dużą wytrzymałość (300 prań lub więcej). Im więcej mikrowłókien czyściwo zawiera, tym lepiej spełnia ono swoją rolę.

Odwiedzając stronę Tork można zapisać się na bezpłatne testy nowego produktu i poznać zalety mikrofibry.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz