Assa Abloy

Nowy przewodnik Tork – jak dzięki założeniom filozofii kaizen osiągnąć przewagę nad konkurencją

Tork, marka firmy Essity, wprowadza przewodnik stworzony według filozofii kaizen. Ma on pomóc firmom we wdrażaniu kultury ciągłego doskonalenia.

Kaizen to japońska teoria zarządzania, według której wszyscy pracownicy są zaangażowani w ulepszanie firmy. Przewodnik zawiera ważne informacje dla branż, które chcą zwiększyć produktywność zakładów, i jest oparty na wynikach najnowszego badania przeprowadzonego dla Tork wśród operatorów maszyn.

Przewodnik dotyczący poprawy produktywności zawiera pięć wskazówek, które pomogą wdrożyć kulturę ciągłego doskonalenia. Dzięki nim dużo łatwiej osiągnąć trwałą przewagę nad konkurencją.

Jonas Svanäng, ekspert kaizen, którego Tork zaprosił do prac nad przewodnikiem, brał udział we wdrażaniu kaizen najpierw w fabrykach Toyoty, a następnie w ponad 100 innych organizacjach na całym świecie. Dziś Jonas jest zapraszany na międzynarodowe konferencje, gdzie dzieli się swoją wiedzą.

- Celem kaizen jest ciągłe doskonalenie poprzez zmianę zachowań. Gdy firma przyjmie założenia filozofii, pracownicy zaczynają mieć wpływ na swoje miejsce pracy, a ich motywacja wzrasta – mówi Jonas Svanäng.

Operatorzy maszyn zwykle pracują najbliżej stref, w których pojawiają się problemy lub przeszkody (w kaizen muda” oznacza stratę, odpady związane z prowadzoną działalnością marnotrawstwo). Odgrywają więc kluczową rolę w zwiększaniu produktywności w firmie, gdyż wiedzą, jakie zmiany są najbardziej potrzebne.

Ostatnie badanie Tork pokazuje, że 89% operatorów maszyn uważa, iż „poprawa nawyków związanych z konserwacją zapobiegawczą to ważny element funkcjonowania firmy”. Z kolei 87 proc. ankietowanych twierdzi, że „konserwacja zapobiegawcza zmniejsza ilość awarii maszyn i straty czasu produkcyjnego”.*

Chcemy pomóc firmom ulepszyć procedury konserwacji zapobiegawczej, szczególnie tym, które przechodzą na proces autonomiczny, inwestując w inteligentne i innowacyjne produkty poprawiające wydajność i zmniejszające ilość generowanych odpadów. Wiemy, że małe zmiany będące częścią filozofii ciągłego doskonalenia, mogą mieć znaczący wpływ, m.in. na jakość pracy i wysokość kosztów podkreśla Jenny Turner, dyrektor ds. marketingu w przemyśle w Essity.

Tork oferuje szeroką gamę profesjonalnych produktów w ramach systemu Tork Performance®, które pomagają poprawić autonomiczne procedury czyszczenia
w środowiskach przemysłowych. Dozowniki Tork Performance® są dostępne w wersjach
z różnymi opcjami montażu, dzięki czemu można umieścić je tam, gdzie operator łatwo po nie sięgnie. W połączeniu z profesjonalnymi czyściwami Tork przyczyniają się do utrzymania porządku w obrębie linii produkcyjnej. Aż 89% operatorów maszyn uważa, że „posiadanie w odpowiednich miejscach dozowników ze specjalistycznymi czyściwami wspiera skuteczną konserwację zapobiegawczą”.*

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak wdrożyć filozofię kaizen oraz poznać nasze wskazówki, wejdź tutaj i pobierz Przewodnik dotyczący poprawy produktywności.

 

*Źródło: Badanie przeprowadzone dla Tork przez firmę Psyma (lipiec 2019 r.) wśród operatorów maszyn


 

 


 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz