Grupa Raben nowym najemcą CitySpace we Wrocławiu

|
Nowy oddział Grupy Raben znajduje się w CitySpace Aquarius we Wrocławiu
Rośnie zapotrzebowanie na biura elastyczne. Dużą firmą, która w ostatnim czasie wybrała taki rodzaj biura jest Grupa Raben – międzynarodowy operator logistyczny. Nowy oddział znajduje się w CitySpace Aquarius we Wrocławiu.

Grupa Raben – zajmująca się m.in. logistyką kontraktową, transportem drogowym morskim i lotniczym – prowadzi w Polsce 53 oddziały i zatrudnia ponad 5300 pracowników. Świadczy usługi logistyczne małym, średnim i dużym przedsiębiorstwom. W ubiegłym roku wśród najczęściej obsługiwanych branż znalazły się: żywność (30 proc.), technologie konsumenckie (21 proc.), automotive (17 proc.), retail (12 proc.) chemia (11 proc.) oraz FMCG non-food (9 proc.).

Firma jest obecna m.in. we Wrocławiu, gdzie przy ul. Bierutowskiej znajduje się jej centrum logistyczne. Teraz uruchomiła w tym mieście nowy oddział – w CitySpace Aquarius przy ul. Swobodnej.

Zdecydowaliśmy się na Wrocław, ponieważ jest to jedno z najszybciej rozwijających się miast w Polsce, z dużym zapleczem studentów po kierunkach logistycznych i jednocześnie ogromny rynek TSL. Dzięki temu, mamy możliwość nie tylko współpracować z wysokiej klasy specjalistami z obszaru logistyki, ale i szersze perspektywy dotarcia do nowych klientów – odpowiada Klaudyna Polanowska-Skrzypek, PR Manager Grupy Raben.

 

W elastycznej przestrzeni biurowej

Grupa Raben potrzebowała przede wszystkim w pełni wyposażonej i umeblowanej przestrzeni biurowej z dostępem przez całą dobę, którą będzie można dostosowywać wraz z planowanym powiększaniem zespołu.

Zapewnione są nowoczesne rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa pracy, monitoringu i kontroli dostępu. CitySpace jest idealną przestrzenią dla naszych nowych pracowników i dynamicznie rozwijającej się firmy – uzasadnia wybór Ilona Raben, Real Estate Director w Grupie Raben. Grupa Raben wybrała biura CitySpace także z powodu sali konferencyjnej na wyłączność oraz dostępu na życzenie do salek spotkań w części wspólnej. Mocnymi argumentami są standard budynku i jego lokalizacja z dobrym dojazdem różnymi środkami transportu: komunikacją miejską, samochodem i rowerem. Liczą się również dodatki.

Pracownicy mają możliwość korzystania z wyśmienicie zaopatrzonej kuchni, ze świeżo parzoną kawą, sokami, wodą, owocami i przekąskami, a w razie potrzeby mogą zawsze liczyć na wsparcie ze strony recepcji – chwali Ilona Raben.

 

Logistyka umacnia się w CitySpace

Grupa Raben to już czwarta firma z branży logistycznej, która pracuje z biur CitySpace Aquarius.

Historia tej firmy sięga pierwszej połowy dwudziestego wieku. Raben posiada ponad 150 własnych oddziałów w 13 krajach Europy. Uruchomienie nowego w naszej przestrzeni jest dla nas dużym wyróżnieniem, a także potwierdzeniem dwóch rzeczy: wysokiego poziomu naszych usług oraz rosnącego zapotrzebowania na powierzchnie elastyczne – mówi Magdalena Śnieżek, Regional Director South Poland w CitySpace. Transakcję pomiędzy CitySpace a Raben koordynowała firma Cushman & Wakefield.

CitySpace to ogólnopolski operator kompaktowych biur elastycznych. We Wrocławiu udostępnia je w dwóch budynkach: Aquarius Business House oraz Nobilis Business House. Operator ma biura także w Warszawie, Katowicach, Krakowie i Gdańsku – łącznie w 10 lokalizacjach. Każda z nich to biura hybrydowe, na które składają się prywatne przestrzenie serwisowane, współdzielone przestrzenie coworkingowe i sale spotkań.

CitySpace jest w trakcie poszerzania sieci biur w Polsce. Do końca tego roku planuje otworzyć ok. 4500 mkw. nowej powierzchni, a liczbę stanowisk pracy zwiększyć o 750. W drugim kwartale 2021 uruchomi nowe centrum biurowe – w biurowcu Face2Face w Katowicach. Będzie to 2. lokalizacja w tym mieście i 11. w Polsce. Z kolei na drugą połowę roku planowane jest otwarcie nowego projektu we Wrocławiu. W dłuższej perspektywie CitySpace planuje wejście na zupełnie nowe rynki regionalne.

CitySpace to marka należąca do grupy Echo Investment.


 

 


 


0.0
Napisz pierwszy komentarz