Assa Abloy

Rowerem do biura – to już 5 edycja akcji Garnitury na rowery

|
Celem akcji jest propagowanie transportu rowerowego wśród mieszkańców Warszawy. Jej głównymi odbiorcami są pracownicy biurowi. W tym roku akcja odbędzie się już po raz piąty.

„Garnitury na rowery” to wspólny przejazd rowerowy ulicami stolicy, w którym mogą wziąć udział wszyscy entuzjaści tego sposobu przemieszczania się. Jego celem jest udowodnienie, że rower może być doskonałym środkiem transportu dla osób, które pracują w biurowcach. Jest ekologiczny, tani i ogólnodostępny, a coraz więcej budynków biurowych jest dostosowanych do potrzeb cyklistów. Rezygnacja z samochodu na rzecz roweru pomaga w poprawie jakości powietrza i zmniejsza natężenie ruchu w centrum dużych miast.

Tegoroczny przejazd odbędzie się 7.07.2021 r. w Warszawie. Udział w nim jest bezpłatny. Trasa jest mało wymagająca i z pewnością poradzi sobie z nią nawet początkujący rowerzysta. Jej długość to zaledwie 5 km. Na dodatek udział w akcji mogą wziąć nawet osoby nieposiadające własnego roweru. Wystarczy, że zgłoszą u organizatora (Eurobuild) chęć wypożyczenia sprzętu. Zalecanymi, choć nieobowiązkowymi elementami przejazdu są kask i strój biurowy. Do udziału w akcji zachęcają partnerzy i sponsor Grupa Immofinanz (sponsor jednej z tras rowerowych).


0.0
Napisz pierwszy komentarz