Giant

Kolejne biurowce Skanska z certyfikatami WELL Core&Shell

|
Budynek B warszawskiego kompleksu Spark, a także biurowiec Generation Park Z otrzymały od International WELL Building Institute (IWBI) certyfikat WELL Core&Shell na poziomie Gold. To kolejne biurowce projektu Skanska, które otrzymały certyfikację.

Są to czwarty i piąty z kolei, po Spark C w Warszawie, Parkview oraz Praga Studios w Pradze, biurowce Skanska certyfikowane w Europie Środkowo-Wschodniej. Ze względu na trwającą w 2020 r. pandemię COVID-19 i związane z nią ograniczenia w podróżach międzynarodowych, w czerwcu ub. r. biurowiec Spark B uzyskał precertyfikat WELL Core&Shell. Teraz natomiast biurowiec został odznaczony już pełnoprawnym certyfikatem.

 

Warszawski biurowiec Generation Park Z, jeden z trzech budynków kompleksu zlokalizowanego na warszawskiej Woli, przy Rondzie Daszyńskiego, od kwietnia br. również może pochwalić się prestiżowym certyfikatem WELL Core&Shell. W marcu ub. r. Skanska sprzedała biurowiec do portfela Deka Immobilien, jednej z wiodących europejskich firm inwestujących w sektor nieruchomości.

 

Cieszymy się, że możemy świętować uzyskanie przez Skanska certyfikatu WELL Core&Shell dla kolejnych budynków. Skanska niezmiennie jest liderem we wdrażaniu popartych naukowo strategii, które priorytetowo traktują zdrowie i dobre samopoczucie ludzi w kontekście pracy w biurze – zauważyła Rachel Hodgdon, Prezes i Dyrektor Generalna IWBI.

 

Komfort i bezpieczeństwo

Certyfikat potwierdza, że deweloper budując biurowiec zadbał o dobrostan psychiczny i fizyczny przyszłych pracowników. Budynki odznaczone certyfikatem WELL Core&Shell są zrównoważonymi miejscami pracy, powstałymi z troską o bezpieczeństwo użytkowników. Certyfikację mogą uzyskać zarówno nowe, jak i istniejące już budynki i przestrzenie. W procesie certyfikacji nacisk kładziony jest na aspektach związanych z użytkowaniem, protokołach utrzymania, zaangażowaniu użytkowników i obsługi oraz planach awaryjnych.

 

Bezpieczeństwo i komfort użytkowników naszych inwestycji to w Skanska kwestia priorytetowa. Już na etapie projektowania naszych biurowców, dużą uwagę przykładamy do rozwiązań i udogodnień koncentrujących się na ludziach, ich zdrowiu i potrzebach. Certyfikat WELL odzwierciedla naszą filozofię w tym zakresie – podkreślił Adam Targowski, Dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju w spółce biurowej Skanska w CEE.

 

Jak zaznaczył, powrót do zdrowego oraz bezpiecznego miejsca pracy to niezwykle istotna kwestia, która będzie teraz zyskiwać na znaczeniu. Dlatego wszystkie nowe inwestycje Skanska powstają zgodnie z wytycznymi najbardziej prestiżowych certyfikatów, aby ich przyszli użytkownicy mogli czuć się w nich komfortowo, niezależnie od panującej sytuacji epidemicznej.

 

Pracownicy chcą wrócić do bezpiecznych biur

Skanska, oprócz certyfikacji WELL Core&Shell, otrzymała także w tym roku certyfikat WELL Health-Safety Rating łącznie dla dziewięciu swoich inwestycji zlokalizowanych zarówno w Polsce, jak i w Rumunii oraz Czechach. Obecnie Skanska dąży do uzyskania WELL Health-Safety Rating dla wszystkich swoich budynków biurowych, ponieważ po przebadaniu pracowników biurowych w czterech krajach Europy Środkowo-Wschodniej okazało się, że aż 61 proc. z nich będzie się czuło bezpieczniej w biurach, którym przyznano certyfikaty potwierdzające dbanie o bezpieczeństwo i zdrowie użytkowników miejsc pracy.


0.0
Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz