PGE Narodowy

Marynarska Point I ma nowego właściciela

|
Marynarska Point I, źródło: Savillis
Marynarska Point I, źródło: Savillis
Fundusz inwestycyjny zarządzany przez Adventum Group nabył od firmy Savilis Investment Management warszawski biurowiec Marynarska Point I.

Budynek Marynarska Point I znajduje się na warszawskim Mokotowie, to ponad 13 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej oraz dodatkowo powierzchnie handlowe, znajdujące się na parterze nieruchomości. Biurowiec posiada certyfikat BREEAM Excellent In-Use i jest zlokalizowany w bardzo atrakcyjnym biznesowo obszarze stolicy. Znajduje się bezpośrednio przy skrzyżowaniu ulic Postępu i Marynarskiej. Najemcom obiekt zapewnia dostęp do około 200 podziemnych miejsc parkingowych.

– Marynarska Point I to budynek biurowy w świetnej lokalizacji ze znacznym potencjałem wzrostu wartości. Nieruchomość zyskała na dużych inwestycjach w infrastrukturę miejską, w tym na przebudowie ulicy Marynarskiej. Atrakcyjność biznesowego obszaru Mokotowa znacząco wzrosła w oczach inwestorów dzięki usprawnieniom komunikacyjnym i zmianie jego charakteru na bardziej mieszkaniowy – podkreśla Marek Paczuski, dyrektor w dziale doradztwa inwestycyjnego, Savills Polska.

 

Stronie zbywającej nieruchomość – Savills IM, w transakcji doradzały firmy: ATA Tax, Dentons oraz Savills Polska.

Strona powiększająca swój portfel inwestycyjny o biurowiec Marynarska Point I – firma Adventum Group zajmuje się zarządzaniem funduszami inwestycyjnymi głównie w Europie Środkowej. Obecnie zarządza aktywami o wartości ponad 500 mln euro, obejmującymi nieruchomości biurowe i handlowe na terenie Węgier, Polski i Rumunii. Podczas transakcji reprezentowały ją firmy Avison Young, BSWW oraz MDDP.

Strony nie zdecydowały się na podanie do wiadomości publicznej ceny transakcji.


0.0
Napisz pierwszy komentarz