ARTSERVIS sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoVastint Poland Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoINTER-BUD logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoNowy Styl Group logoBusiness House logoCOTEX Office Centre logoArchicom logoOlivia Business Centre logoCity Space logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoKontor logoUNIMOR Development S.A. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoPodium Investment logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoTorus logoAgrobex Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoForbo Flooring Systems Polska logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoVantage Development S.A. logoTétris Poland logoHAVRE Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoSpectra Development logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Spadek złotego – największy od trzech lat

Od początku maja, wartosć złotego systematycznie spada w stosunku do dolara. W chwili obecnej, amerykańska waluta kosztuje 3.57.

Jak prognozuje Marek Nienałtowski, główny analityk Domu Kredytowego Notus Trudno powiedzieć, jak mocno złoty może się osłabić. Ja myślę, że na obecną chwilę poziomy powyżej 3,6 zł za dolara mogą stanowić maksima obserwowanego trendu osłabienia złotego. Analityk zauważa jednak, że apogeum spadku naszej waluty jest wciaż jeszcze przed nami Nie widziałabym tutaj za wiele przestrzeni, by kurs dolara do złotego miał iść do góry i tym samym wydaje się, że potencjał spadku kursu euro do dolara na arenie międzynarodowej jest już bardzo ograniczony. Myślę, że jesteśmy już bardzo niedaleko. Jest tylko pytanie, czy to będzie za dzień, za dwa, za tydzień czy za miesiąc - podsumowuje.

Niestety spowolnienie gospodarek światowych ma największe odzwierciedlenie w spadku złotego. Złoty jest wyprzedawany przede wszystkim na fali spadku sentymentu na rynkach międzynarodowych, związanym z tym, że dzieje się coś złego w strefie euro, w szczególności w gospodarce Hiszpanii i Grecji, ale dzieje się źle, bo spowalnia światowa gospodarka, także w Chinach i w  Stanach Zjednoczonych, na co wskazują ostatnie dane - wyjaśnia Marek Nienałtowski.

Złoty traci na wartości także w stosunku do innych walut. Za euro trzeba zapłacić już 4,41, natomiast frank szwajcarski kosztuje 3.67.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra