Top Woman in Real Estate

Pożądany pracodawca – czyli jaki?

Na pytania o najbardziej pożądanego pracodawcę odpowiedzieli polscy specjaliści i menedżerowie.

Antal International opublikował raport „Najbardziej pożądani pracodawcy 2014 w opinii specjalistów i menedżerów”, w celu przeprowadzenia którego pod koniec ubiegłego roku przebadał 3947 menedżerów i specjalistów z całej Polski. Ankietowani reprezentowali dziewięć branż: administracja, HR, finanse i księgowość, inżynieria, IT, logistyka, prawo, sprzedaż i marketing, wyższa kadra zarządzająca.

 

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Antal, wiedzę o pracodawcach polscy specjaliści i menedżerowie czerpią od znajomych pracujących w danej firmie lub ze środków masowego przekazu. Pokazuje to, że niezależnie od tego jak długo obecni są na polskim rynku, przez cały czasu muszą dbać o swój wizerunek w mediach i jednocześnie dbać o pozytywny odbiór wśród swoich pracowników, ponieważ to właśnie oni mają istotny wpływ na obraz marki wśród potencjalnych kandydatów.

 

Najwięcej, 36 proc. ankietowanych za źródło wiedzy o najbardziej pożądanym pracodawcy wskazało znajomych pracujących w danej firmie. Wynik ten jest o 5 proc. niższy niż w zeszłym roku. Niewiele mniej badanych (34 proc.) swój wybór oparło na publikacjach o firmie w mediach, zaś dla co trzeciego badanego (30 proc.) były to opinie znalezione w internecie. Za pozytywny trzeba uznać fakt, iż 17 proc. respondentów za najbardziej pożądanego pracodawcę uważa firmę, w której obecnie pracuje.

 

Wielkość i prestiż firmy to według 45 proc. ankietowanych najsilniejsze strony najlepszego pracodawcy. Niewiele mniej badanych, bo aż 41 proc. uważa za takie styl zarządzania i kulturę organizacyjną. Jako trzecią najczęściej wskazywaną mocną stronę pracodawcy ankietowani wskazali wysokość wynagrodzenia – ten czynnik spadł z drugiego miejsca w stosunku do poprzedniej edycji badania. Co czwarty ankietowany ceni sobie stabilność zatrudnienia i możliwość awansu w firmie, a co dziesiąty – benefity.

 

Trzy pierwsze kryteria bardzo często wskazywane są jako główne motywatory do zmiany pracy przez specjalistów i menedżerów, którzy dbają o rozwój kariery zawodowej. Wielkość i prestiż potencjalnego pracodawcy pozwala odczuć pracownikowi, że został doceniony jako atrakcyjny kandydat na rynku pracy. Z kolei na późniejszym etapie kryterium to decyduje o dostępności większej puli ciekawych ofert pracy dla kandydata mówi Małgorzata Pukropek, HR Projects Leader, Antal HR Consulting.

 

Poniżej zestawienie najbardziej pożądanych pracodawców 2014 w opinii specjalistów i menedżerów.

 

Antal International jest jest jednym z liderów rekrutacji specjalistów i menedżerów oraz doradztwa HR. Marka obecna jest w 35 krajach, w Polsce działa od 1996 roku.

 

Raport „Najbardziej pożądani pracodawcy 2014 w opinii specjalistów i menedżerów” dostępny jest poniżej.

Pobierz PDF

0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz