PGE Narodowy

Zarządcy spotkali się we Wrocławiu i Krakowie

Relacja

W Forum Zarządców Nieruchomości Komercyjnych we Wrocławiu i Krakowie wzięło udział ponad 150 osób
W Forum Zarządców Nieruchomości Komercyjnych we Wrocławiu i Krakowie wzięło udział ponad 150 osób
23 kwietnia we Wrocławiu oraz 19 czerwca w Krakowie odbyły się spotkania z cyklu Forum Zarządców Nieruchomości Komercyjnych.

Oba wydarzenia były platformą do rozmów i nawiązywania kontaktów między członkami branży. Podczas interesujących prelekcji uczestnicy mogli wymienić się doświadczeniami z zakresu zarządzania nieruchomościami komercyjnymi, a część wystawiennicza pozwoliła na bezpośrednie spotkania z producentami i dostawcami usług.

 

Tematyka Forum we Wrocławiu i Krakowie była tożsama podczas obu spotkań i dotykała najbardziej aktualnych problemów branży.

 

Przewodnim tematem merytorycznym spotkań były problemy prawne związane z umowami najmu powierzchni komercyjnych. Uczestnicy mogli wysłuchać prelekcji prowadzonych przez specjalistów z zakresu prawa dotyczącego obrotu nieruchomościami, kontraktów handlowymych i obsługi inwestycji. Każdy z wykładów kończył się ciekawą dyskusją prowadzoną ze zgromadzonymi.

 

Wiele zainteresowania wzbudziła również tematyka modernizacji dźwigów osobowych w obiektach komercyjnych oraz umów związanych z serwisem dźwigów. Prelegentami byli eksperci zajmujący się modernizacją dźwigów osobowych. Zgromadzeni opuścili wykład wzbogaceni o obszerne informacje dotyczące tej właśnie tematyki.

 

Podczas Forum nie pominięto również problematyki podnoszenia efektywności energetycznej budynków poprzez odpowiednie zarządzanie zużyciem energii. Skupiono się na szczegółowych rozwiązaniach przeznaczonych do różnych typów obiektów, w tym biurowców. Przedstawione zostały rozwiązania pozwalające na skuteczne sterowanie instalacjami zamontowanymi w budynku, co prowadzi do minimalizacji zużycia energii.

 

Program zawierał również wykład dotykający tematyki systemów informatycznych. Uczestnicy wysłuchali o możliwościach i architekturze zintegrowanego systemu informatycznego.

 

Zgromadzeni podczas Forum mieli również możliwość wysłuchania prelekcji dotyczących restytucji mienia po pożarach i zalaniach. Eksperci podzielili się wiedzą dotyczącą rozwiązań ułatwiających uporanie się ze skutkami i szkodami powstałymi podczas zalań i pożarów.

 

W obu spotkaniach organizowanych przez Polski Instytut Rozwoju Rynku wzięło udział ponad 150 osób, głównie specjalistów z dziedziny zarządzania nieruchomościami, facility i property managerów oraz dyrektorów działów technicznych i administracyjnych.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz