Proton Office

Medana i Atlas stawiają na Łódź

Dwie kolejne firmy uzyskały oficjalne zezwolenia na działalność gospodarczą w łódzkiej SSE.

Dwie firmy, Medana Pharma SA i Atlas SA, uzyskały zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Wydadzą łącznie co najmniej 50 mln zł.

Spółka Medana Pharma jest częścią Grupy Polpharma. Firma, która jest jedną z wiodących w dziedzinie produkcji leków pediatrycznych i preparatów witaminowych, zamierza zmodernizować swoje zakłady zlokalizowane w Podstrefie Sieradz. Zakupione w ramach inwestycji wyposażenie laboratorium pozwoli na prowadzenie prac badawczych i wykonywanie małych serii produkcyjnych (tzw. small runs). Firma zainwestuje co najmniej 45 mln zł i zwiększy zatrudnienie o co najmniej 4 nowych pracowników.

Inwestycję w zgierskiej podstrefie szykuje natomiast Wytwórnia Klejów i Zapraw Budowlanych SA, należąca do Grupy Atlas. Planowana inwestycja polegać będzie na zakupie nowoczesnej drukarki fleksograficznej oraz urządzeń wspomagających proces produkcji opakowań. Spółka wyda przynajmniej 5 mln zł i zatrudni 4 nowych pracowników.


0.0
Tagi: SSE Łódź
Napisz pierwszy komentarz