Schneider Electric wprowadzi się do Parku Rozwoju

Kompleks biurowy Park Rozwoju w Warszawie
Deszczowa wizualizacja stworzona przez Agencję Reklamową FAMA
Firma Schneider Electric Polska zajmie 7 000 mkw powierzchni biurowej w kompleksie Park Rozwoju w Warszawie.

Bardzo się cieszymy, że firma Schneider Electric wybrała nasz obiekt na swoją nową siedzibę. Warto podkreślić, że ten światowy lider w zarządzaniu energią, od lat dostarcza elementy wyposażenia inwestycji biurowych i handlowych realizowanych przez spółkę Echo Investment. Wysoki standard i jakość rozwiązań zastosowanych w Parku Rozwoju były przedmiotem drobiazgowych analiz ze strony najemcy podczas procesu selekcji warszawskich lokalizacji. Firma Schneider Electric wpisuje się w politykę zrównoważonego rozwoju skupiając dużą uwagę na ekologicznych rozwiązaniach. Dlatego jest nam bardzo miło, że oferta Parku Rozwoju spotkała się z uznaniem ekspertów doskonale znających idee i rozwiązania charakterystyczne dla zrównoważonego budownictwa – stwierdził Łukasz Żelezik, Senior Leasing Manager w Dziale Biur i Hoteli Echo Investment.

Firma Schneider Electric Polska jest pierwszym najemcą kompleksu Park Rozwoju. Na wynajętej powierzchni 7 000 mkw pracować będzie około 700 osób.

Zasadniczym powodem naszej decyzji o zmianie warszawskiej siedziby Schneider Electric Polska była konieczność powiększenia przestrzeni biurowej dla naszej szybko rosnącej organizacji oraz chęć skonsolidowania wszystkich naszych pracowników w jednej lokalizacji w Warszawie. Schneider Electric jest jednym z liderów w zakresie zrównoważonego rozwoju i efektywnego zarządzania energią i bardzo zależało nam na znalezieniu obiektu, który będzie współgrał z wizerunkiem i filozofią naszej firmy. Park Rozwoju najlepiej spełnił nasze oczekiwania. Decyzję zdecydowanie ułatwił nam fakt doskonałego zrozumienia i współpracy z Echo Investment, które szeroko korzysta z rozwiązań Schneider Electric w swoich inwestycjach – mówi Jacek Łukaszewski, Prezes Zarządu Schneider Electric Polska.

Kompleks Park Rozwoju realizowany jest przez Echo Investment. Oferuje łącznie 32 000 mkw nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A w dwóch budynkach. Zlokalizowany jest przy ul. Konstruktorskiej 10 w Warszawie. Podczas transakcji najmu firmę Schneider Electric reprezentował Colliers International.

Cały proces był dość skomplikowany, wymagał konsolidacji trzech lokalizacji, w których umowy najmu kończyły się w różnym czasie. Jednak elastyczne podejście firmy Schneider i profesjonalizm spółki Echo Investment pomogły sprawnie i pomyślnie sfinalizować transakcję - podkreśla Paweł Skałba, Partner w Colliers International, Dział Powierzchni Biurowych.

Proces budowy kompleksu podzielony został na dwa etapy. Pierwszy zostanie zakończony w pierwszym kwartale 2014 roku, natomiast drugi w drugim kwartale 2015 roku.


0.0
Napisz pierwszy komentarz