Forbo Flooring Systems Polska logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoPorto Office A Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoTorus logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoCity Space logoUNIMOR Development S.A. logoTétris Poland logoKontor logoCOTEX Office Centre logoINTER-BUD logoAgrobex Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoVantage Development S.A. logoOlivia Business Centre logoSpectra Development logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoVastint Poland Sp. z o.o. logoBusiness House logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoPodium Investment logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoDEVCO Sp. z.o.o. logoArchicom logoINTERBIURO logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Home.pl w biurowcu Technoparku Pomerania

Wizualizacja biurowców Technoparku Pomerania
Zbliżenie budynków Technoparku Pomerania
Home.pl podpisało umowę najmu powierzchni w budynku należącym do Technoparku Pomerania w Szczecinie.

Od dłuższego czasu poszukiwaliśmy nowego miejsca na siedzibę firmy. Park technologiczny to najlepsze miejsce dla rozwoju firm sektora nowych technologii. Ten model funkcjonowania sprawdza się od lat w USA i Europie Zachodniej. Bardzo cieszymy się, że także Szczecin stwarza środowisko do współpracy firm. Chętnie zaangażujemy się w jego rozwój – mówi Marcin Kuśmierz, Prezes Zarządu home.pl.

Eksperci z home.pl pełnić maja rolę mentorów i opiekunów biznesowych młodych, rozwijających się firm ulokowanych w budynkach Technoparku Pomerania. Wsparcie merytoryczne oferować ma ponad dwustu menedżerów i ekspertów z branży technologicznej. Dodatkowo, firma zapewnić ma dostęp do najnowszych rozwiązań informatycznych i know-how z sektora zarządzania i marketingu. Najemcy w Technoparku Pomerania będą mogli również brać udział w wydarzeniach branżowych, współorganizowanych przez home.pl.

Współpraca z tak dużym partnerem przyczyni się do merytorycznego rozwoju parku oraz biznesowego wspierania działających w nim średnich i małych firm, przed którymi otworzą się możliwości realizacji nowych zleceń. home.pl natomiast będzie miał ułatwiony dostęp do specjalistów IT - podkreślił Grzegorz Fiuk, Prezes Technoparku Pomerania.

Obecnie Technopark Pomerania prowadzi rozmowy z ponad 20 firmami zainteresowanymi ulokowaniem siedziby w realizowanych właśnie budynkach parku. Trwają również ustalenia z home.pl dotyczące komercyjnego wykorzystania infrastruktury powstającego Centrum Danych Technoparku. Dodatkowo firma uzgadnia stopień zaangażowania we współpracę z firmami informatycznymi zrzeszonymi w Klastrze ICT Pomorze Zachodnie.

Marcin Kuśmierz mówi: Infrastruktura Centrum Danych pozwoli nam na budowanie i testowanie nowych usług dla klientów w Szczecinie. Dzięki obecności w Technoparku chcemy pozyskiwać do realizacji ciekawe projekty, rozwijać współpracę biznesową z innymi firmami IT oraz zwiększać zatrudnienie.

Aktualnie powstają trzy nowe budynki Technoparku, w których ulokowane będzie centrum danych świadczące usługi w technologii cloud computing oraz przestrzenie biurowe.


0.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
Kam :
To, że na zachodzie i USA tak mają wcale nie oznacza, że jest to super!
31 stycznia 2013 13:09
mantra