Proton Office

Niemiecki inwestor w Wikana Biznes Park

Kompleks Wikana Biznes Park w Lublinie
Kompleks Wikana Biznes Park w Lublinie
ABM Greiffenberger zajmie powierzchnie biurowe i produkcyjno-magazynowe w kompleksie Wikana Biznes Park w Lublinie.

Pochodząca z Niemiec firma, zajmująca się produkcją silników elektrycznych i skrzyń biegów, planuje otworzyć w Lublinie nowy zakład. Transakcję najmu powierzchni w kompleksie Wikana Biznes Park koordynował Cushman & Wakefield.

Jestem przekonany, że ta inwestycja przyczyni się do rozwoju gospodarczego miasta i regionu. Firma ABM Greiffenberger jest renomowanym dostawcą innowacyjnych rozwiązań dla firm z różnych sektorów. Cieszymy się, że zdecydowała się na ulokowanie swojego zakładu w naszym mieście. Na terenie Podstrefy Lublin Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec pozostaje wciąż 60 ha wolnych gruntów. Konsekwentnie zwiększamy wydatki na inwestycje infrastrukturalne, co powinno przyciągnąć kolejnych inwestorów – powiedział dr Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

ABM Greiffenberger w Polsce planuje zatrudnić około 120 osób. Nowy zakład otwarty zostanie pod koniec 2013 roku roku. W Lublinie firma zintegruje ze swoim łańcuchem wartości usługi, wcześniej świadczone przez podmioty zewnętrzne. Zleci również zakładowi produkcję wybranych procesów produkcyjnych oraz montaż silników elektrycznych, dotychczas tworzonych w zakładzie w Plauen.

Lublin jest dla nas atrakcyjną lokalizacją ze względu na potencjał rozwojowy rynku, wykwalifikowaną kadrę oraz stale poprawiającą się infrastrukturę transportową. Zakład w Lublinie zostanie zintegrowany z naszym globalnym łańcuchem dostaw i wzmocni naszą pozycję renomowanego dostawcy wydajnych i zaawansowanych technologicznie rozwiązań w zakresie techniki napędowej dla wiodących na rynku firm – powiedział Robert Lackermeier, Dyrektor Wykonawczy, ABM Greiffenberger Antriebstechnik GmbH.

Budowa kompleksu Wikana Biznes Park rozpoczęła się w ubiegłym roku. Będzie się on składał z parku logistycznego oraz centrum biurowego o łącznej powierzchni ponad 28.000 mkw. Wikana Biznes Park powstaje zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa – mówi Robert Gajor, Prezes, Wikana Invest Sp. z o.o.

Kompleks znajduje się na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej EUR-PARK Mielec, w podstrefie Mielec. Czynnikami przyciągającymi inwestorów do Lublina są Specjalna Strefa Ekonomiczna, rozwinięte zaplecze naukowo-badawcze oraz bliska odległość do nowopowstałego portu lotniczego w Świdniku – stwierdził Marek Skrzydlak, ekspert z działu powierzchni przemysłowych i magazynowych firmy doradczej Cushman & Wakefield.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz