Proton Office

Biura na Stadionie Wrocław budzą zainteresowanie

Powierzchnie biurowe na Stadionie Wrocław
Sala konferencyjna na Stadionie Wrocław
W przeciągu najbliższych miesięcy wszystkie powierzchnie biurowe na Stadionie Wrocław powinny zostać wynajęte.

Stadion Wrocław został otwarty 10 września 2011 roku i był jedną z aren Euro 2012, na której rozegrano trzy mecze fazy grupowej. Stadion oferuje również ofertę biznesową, w tym 9000 mkw. powierzchni biurowej. Zarządca obiektu przez pewien okres rozważał wynajem części powierzchni pod usługi hotelowe.

Nie zrezygnowaliśmy z przeznaczenia powierzchni biurowej pod hotel na Stadionie Wrocław. Nie czekając jednak na decyzję inwestora o rozpoczęciu inwestycji, systematycznie wynajmujemy powierzchnię biurową dostępną na stadionie – informuje Adam Burak, Dyrektor ds. Marketingu i Promocji i Rzecznik Prasowy Wrocław 2012 Sp. z o.o. Aktualnie zagospodarowanych jest około 50 proc. dostępnej powierzchni, czyli około 4500 mkw. Obecnie jesteśmy blisko finalizacji wynajęcia kolejnych 30% powierzchni. Szacujemy, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy uda się wynająć całość powierzchni dostępnej na stadionie – wyjaśnia Adam Burak.

Wrocław jest obecnie drugim rynkiem regionalnym pod względem całkowitej wielkości powierzchni biurowych w Polsce, ustępując jedynie stolicy Małopolski. Jak wynika z danych Knight Frank, do końca roku wolumen powierzchni biurowych we Wrocławiu powinien wzrosnąć do poziomu 460 000 mkw., wskaźnik pustostanów natomiast wynosi 12,8 proc.

Zdajemy sobie sprawę jak duża jest konkurencja na rynku pow. biurowych, ale dysponujemy atutami których nie ma nikt inny – podkreśla Adam Burak. Mam na myśli przede wszystkim parking na kilka tysięcy samochodów, doskonałą lokalizację (tuż przy Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, 10 min do lotniska, 10 min do centrum), łatwy dojazd komunikacją miejską i wykańczanie powierzchni na miarę konkretnego najemcy – dodaje.

Kto skusił się na powierzchnie biurowe na Stadionie? Ze względu na tajemnicę handlową i wyraźne życzenie kilku najemców, nie możemy przedstawić całej listy najemców. Nie jest jednak tajemnicą, że swoją siedzibę na Stadionie Wrocław ma Coca - Cola. Ostatnia duża umowa została z kolei podpisana z Grupą Kapitałową Navi Group S.A., która wprowadzi się  na stadion z początkiem nowego roku, wraz z ok. 200 pracownikami – zdradza rzecznik.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz