Proton Office

Biurowiec River Garden Office I sprzedany

River Garden Office I
River Garden Office I
Grupa HB Reavis zrealizowała transakcję sprzedaży zlokalizowanego w Pradze biurowca River Garden Office I. Za 50 mln euro, przy stopie kapitalizacji niewiele przekraczającej 6,5 proc. kupił go Prvý realitný fond (PRF) zarządzany przez firmę IAD Investments.

Ukończony w roku 2012 biurowiec River Garden Office I znajduje się w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Karlin i oferuje ok. 19 000 mkw. powierzchni użytkowej, w całości zajętej przez firmy, takie jak: Unilever, ADP, Monster Worldwide, Alpiq i Tengelmann. W budynku swoją siedzibę posiada także HB Reavis. Sprzedaż biurowca River Garden Office I to dowód niesłabnącego zaufania, jakim nasze projekty cieszą się na rynku środkowoeuropejskim. To przełomowy moment w historii naszej firmy zarówno w Czechach, jak i na szerszą skalę - skomentował Jiří Hrbáček, dyrektor finansowy Grupy HB Reavis.

 

W ciągu ostatnich trzech lat grupa HB Reavis sprzedała nieruchomości o łącznej wartości przekraczającej pół miliarda euro. Wśród nich znalazły się takie inwestycje komercyjne, jak: Apollo Business Center IV i City Business Center III-V w Bratysławie oraz Aupark Shopping Centre w Žilinie

 

Cieszymy się, mogąc dodać River Garden Office I do naszego portfolio. Ta transakcja wpasowuje się w naszą obecną strategię, w ramach której skupiamy się na projektach najwyższej jakości, przyciągających prestiżowych najemców, jak również na geograficznej dywersyfikacji inwestycji w portfelu PRF -  powiedział Vladimir Bencz, prezes zarządu IAD Investments.

 

IAD Investments został założony w roku 1991 i jest najstarszym słowackim zarządcą funduszy powierniczych. Spółka działa w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, w chwili obecnej zarządzając prawie 200 mln euro. Prvý realitný fond należy do kategorii specjalnych funduszy powierniczych, specjalizujących się w inwestycjach w aktywa trwałe (centra logistyczne, galerie handlowe i biurowce).


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz