Giant

Laboratorium Niszczenia Danych w ŁIT

Budynek BioNanoParku oraz ŁIT, fot. technopark.lodz.pl
Budynek BioNanoParku oraz ŁIT, fot. technopark.lodz.pl
Ensalta, firma specjalizująca się w nieodwracalnym usuwaniu danych z różnorodnych nośników, wynajęła powierzchnię w tzw. małym inkubatorze.

Ensalta zajmie 208 mkw. w budynku, który po półtorarocznej modernizacji został oddany do użytku w sierpniu br. Najemca otworzy tam Laboratorium Niszczenia Danych.

 

Innowacyjność procesu Certyfikowanego Usuwania Danych osiągamy dzięki autorskiej technologii polegającej na rejestrowaniu całego procesu z dwóch niezależnych kamer – mówi Karol Głowa, General Manager Ensalta Sp. z o.o. - Konkurencja, jeżeli w ogóle rejestruje proces, robi to przy wykorzystaniu jednej kamery. Tymczasem druga kamera wysokiej rozdzielczości ma za zadanie odczytać szczegóły z niszczonego nośnika, takich jak model i unikalny numer seryjny w przypadku dysku twardego – wyjaśnia.

 

Nagranie dostarczone wraz z protokołem i certyfikatem daje gwarancję bezpiecznego zniszczenia danych, a dzięki zastosowaniu zewnętrznej aparatury pomiarowej Ensalta może potwierdzić poprawne parametry pracy degaussera (urządzenia do niszczenia danych). To również nowatorskie rozwiązanie na rynku. Zestaw zewnętrznych czujników mierzy w czasie rzeczywistym natężenie pola elektromagnetycznego generowanego przez degausser, co daje specjaliście wykonującemu proces potwierdzenie parametrów pracy urządzenia niezbędnych do trwałego i nieodwracalnego usunięcia danych z konkretnego nośnika danych – tłumaczy Karol Głowa.

 

Mały budynek Łódzkiego Inkubatora Technologicznego oferuje nowoczesne, w pełni wyposażone powierzchnie biurowe, przeznaczone dla firm prowadzących działalność w branży nowych technologii lub innowacji. W 2-kondygnacyjnym budynku znajduje się 1110 mkw., podzielonych na 18 pokoi biurowych, a także dwie sale konferencyjne, z których mogą korzystać najemcy inkubatora. Po wprowadzeniu się Ensalty w listopadzie tego roku, inkubator będzie już zajęty niemal w całości.

 

Młodzi ludzie mają znakomite pomysły i szanse na rynkowy sukces, czasem potrzebują jednak wsparcia profesjonalną wiedzą o rynku, finansach czy zarządzaniu. Wtedy przydają się cieplarniane warunki, jakie proponuje inkubator – mówi Paweł Dyczewski, dyrektor inkubatora.

 

Obecnie prowadzone są rozmowy w sprawie najmu pokoi w budynku A i w obiekcie BioNanoPark, oferującym kilkanaście biur. Dotychczas z oferty Łódzkiego Inkubatora Technologicznego skorzystały 94 firmy.


0.0
Napisz pierwszy komentarz