Giant

W zabytkowym spichlerzu powstanie kompleks z biurami

Ulica Księcia Witolda we Wrocławiu, fot. wroclaw.fotopolska.eu
Ulica Księcia Witolda we Wrocławiu, fot. wroclaw.fotopolska.eu
Firma i2 Development podpisała protokół przetargu z Urzędem Miejskim Wrocławia, na mocy którego zakupiła zabytkową nieruchomość we Wrocławiu.

Grupa i2 Development w trybie przetargu pisemnego nieograniczonego zakupiła od Urzędu Miejskiego we Wrocławiu półhektarowy grunt zlokalizowany przy ul. Księcia Witolda 46. Na działce znajduje się zabytkowy spichlerz. Jego modernizacja zakłada utworzenie na kompleksu mieszkaniowo-budowlanego. Plany dewelopera będą uzgadniane z wojewódzkim konserwatorem zabytków. Teraz inwestor czeka na podpisanie umowy z Urzędem Miejskim Wrocławia, a następnie będzie mógł oficjalnie rozpocząć pierwsze prace budowlane.

 

7 maja podpisaliśmy protokół z przetargu. Cieszymy się bardzo, że zaakceptowano przedstawioną przez nas koncepcję. Zależało nam na pozyskaniu tego gruntu – cena, którą złożyliśmy przewyższyła cenę wywoławczą. Ponowne zagospodarowanie spichlerza jest zbieżne ze strategią, jaką kierujemy się przy realizacji inwestycji z zabytkami na terenie. Wciąż analizujemy inne grunty w centrum Wrocławia pod kątem ich zakupu – komentuje Marcin Misztal, wiceprezes i2 Development.

 

i2 Development jest grupą spółek realizujących inwestycje mieszkaniowe i komercyjne na terenie Wrocławia. W 2012 roku do dewelopera, i2 Development Sp. z o.o. dołączył generalny wykonawca KPB Sp. z o.o., a w 2014 roku skład grupy uzupełniło biuro architektoniczne Chamielec Architekci Sp. z o.o. Od 2015 roku spółki tworzą formalną grupę kapitałową i2 Development, prowadzącą inwestycje mieszkaniowe i komercyjne w różnych dzielnicach Wrocławia.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz