Giant

Nowy 14-piętrowy biurowiec we Wrocławiu

|
Biurowiec Wielka 27, źródło: materiały ze strony Dewelopera
Biurowiec Wielka 27, źródło: materiały ze strony Dewelopera
Już od kilku lat mówi się o planach budowy nowego wieżowca, przy zbiegu ulic Wielkiej i Powstańców Śląskich. Ma to być biurowiec, który wybuduje firma i2 Development.

Znamy nazwę – Wielka 27

 

Deweloper zapowiedział, że jego nowy biurowiec będzie się nazywał Wielka 27. Nazwa wywodzi się oczywiście od adresu nieruchomości. Mieszkańcy Wrocławia pamiętają zapewne, że jeszcze kilka lat temu stała w tym miejscu przedwojenna kamienica, w której mieścił się Powiatowy Urząd Pracy. Po jej wyburzeniu już kilkakrotnie prezentowano plany zagospodarowania tej parceli. Obecnie deweloper informuje, że plany z zakończenia budowy 14-piętrowego biurowca zakładają, że będzie on gotowy do końca 2022. Po dłuższym okresie stagnacji, od grudnia 2019 na miejscu znów pracują budowlańcy. Może to oznaczać, że zakładany termin rzeczywiście będzie realnym czasem oddania do użytku tej inwestycji.
 

Wielka 27 - atrakcyjny adres

 

Warto zaznaczyć, że Wielka 27 to bardzo atrakcyjny adres we Wrocławiu, ponieważ mieści się obszarze, który już od dawna kojarzy się z nowoczesnymi przestrzeniami biuro. Wystarczy wspomnieć znajdujące się dokładnie vis-a-vis nowego obiektu słynny biurowiec Sky Tower.

Projekt architektoniczny zakłada, że nowy biurowiec będzie nowoczesnym i atrakcyjnie wyglądającym budynkiem. Odpowiada za niego firma Chamielec Architekci. - Szklana elewacja z zaokrąglonymi narożnikami doda lekkości strzelistej bryle budynku i doskonale doświetli powierzchnie najmu okalające centralnie zaprojektowany trzon komunikacyjny i sanitarny – opisuje Joanna Janczy z i2 Development w rozmowie z serwisem Wroclife.

Szczegóły dotyczące wykończenia wnętrz nie są jeszcze dokładnie znane. Wiadomo jednak, iż z planów dewelopera wynika, że na każdej kondygnacji ma mieścić się od 600 do 700 mkw powierzchni biurowej, zaprojektowanych w formie wygodnego w przyszłej aranżacji najemców open speace'u.

 


2.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
Edi :
2019: Trendy na rynku biurowym: https://walterherz.com/pl/a/2019-trendy-rynku-biurowego-w-polsce
14 stycznia 2020 12:21