Giant

Fundusz EPISO 3 właścicielem Enterprise Park w Krakowie

Enterprise Park w Krakowie
Enterprise Park w Krakowie
Podmiot zarządzany przez Tristan Capital Partners nabył park biurowy w Krakowie.

Fundusz European Property Investors Special Opportunities 3 LP (EPISO 3) i firma Avestus Real Estate zawarły umowę dotyczącą zakupu obiektu biurowego Enterprise Park w Krakowie. Pomiędzy organizacjami pośredniczyła Grupa Rynków Kapitałowych należąca do firmy Cushman & Wakefield.

 

Enterprise Park to park biurowy klasy A o planowanej powierzchni najmu brutto (GLA) ponad 50 000 mkw. Składa się on z trzech budynkach o metrażu 29 462 mkw., w których wieloletnie umowy najmu posiadają firmy Cisco i Delphi. Obecnie budowany jest kolejny obiekt o powierzchni 5867 mkw., który został już w całości wynajęty.

 

To jedna z największych w tym roku transakcji na rynku nieruchomości biurowych w Polsce. Świadczy o silnym wzroście aktywności inwestorów instytucjonalnych w miastach regionalnych. Duży popyt na rynku najmu i rosnąca płynność sprawiają, że miasta takie jak Kraków stają się bardzo atrakcyjnym celem dla inwestorów – powiedział James Chapman, partner i dyrektor Grupy Rynków Kapitałowych w Europie Środkowej w firmie Cushman & Wakefield.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz