Proton Office

Malta House sprzedana

Malta House, fot. Anna Gregorczyk
Malta House, fot. Anna Gregorczyk
Poznański biurowiec Malta House już nie znajduje się w portfolio nieruchomości firmy Skanska.

Nabywcą Malta House jest joint venture funduszu inwestycyjnego kierowanego przez trzy podmioty, zarządzane przez fundusz REINO Partners, zajmującego się administrowaniem funduszami i inwestycjami na rynku nieruchomości Europy Środkowo – Wschodniej.   

 

Sprzedaż inwestycji Malta House funduszowi REINO Partners jest dla nas ważnym etapem obecności Skanska Property Poland w Poznaniu. Nasz pierwszy poznański projekt przechodzi w ręce zaufanego i ważnego dla nas partnera, z którym realizujemy już drugą transakcję. To pokazuje jak bardzo wzrasta znaczenie polskich funduszy na rynku inwestycyjnym. Cieszymy się również z faktu, że zainteresowanie inwestorów rozszerza się coraz bardziej na największe miasta regionalne, w których tak jak w Poznaniu, budujemy i planujemy kolejne projekty biurowe. - komentuje Łukasz Kaleciński, dyrektor regionalny w Skanska Property Poland.

 

Transakcja ze Skanska to kolejny etap rozwoju dywidendowych produktów inwestycyjnych opartych o nieruchomości przynoszące stały dochód i adresowanych do polskich inwestorów. Sukces kolejnego przedsięwzięcia potwierdza, że zaoferowanie takich rozwiązań, wyznaczających nowe standardy i opartych o najlepsze nieruchomości, było słuszną decyzją. Z uwagi na lokalizację, podstawowe parametry i renomę dewelopera, poznański biurowiec Skanska doskonale nadawał się na pierwszy cel inwestycyjny naszych nowych wehikułów, co potwierdza także udział funduszu Bluehouse, bez którego realizacja przedsięwzięcia nie byłaby możliwa. Bardzo cieszymy się, że udało się sfinalizować tę transakcję. - wyjaśnia Radosław Świątkowski, prezes zarządu REINO Partners.

 

Malta House to obiekt klasy A, posiadający certyfikat LEED na poziomie platynowy oraz oferujący 14 700 mkw. powierzchni biurowej. W gronie najemców Mata House znajdują się takie firmy jak Franklin Templeton Investments, Ciber Polska, PKP Informatyka, OpenText, Owens-Illinois (O-I), Kinnarps, ING i Skanska.


0.0
Napisz pierwszy komentarz