Proton Office

Ares w posiadaniu ośmiu obiektów biurowych

Jerozolimskie Business Park w Warszawie należące do Ares Management, wiz. IVG
Jerozolimskie Business Park w Warszawie należące do Ares Management, wiz. IVG
Ares Management Real Estate kupił portfel nieruchomości biurowych w Europie od IVG o łącznej powierzchni 45 000 mkw.

Fundusz inwestycyjny Ares Management Real Estate podpisał z IVG ostateczną umowę nabycia 30 nieruchomości biurowych o łącznej powierzchni 240 000 mkw., zlokalizowanych w sześciu europejskich krajach, w tym w Wielkiej Brytanii, Francji, Holandii, Belgii, Finlandii i Hiszpanii. Portfel nieruchomości został wyceniony na ponad 400 mln euro. Należy dodać, iż w lutym br. fundusz nabył od IVG 45 000 mkw. powierzchni biurowej, na które składało się osiem obiektów wartych ponad 100 mln euro. W ramach tej transakcji został sprzedany m.in. kompleks Jerozolimskie Business Park w Warszawie.

 

Od dwóch dekad grupa Ares Real Estate zainwestowała w kilka portfeli nieruchomości w całej Europie, wykorzystując swoją lokalną obecność w każdym z głównych rynków europejskich, w celu identyfikacji, oceny, gwarantowania oraz finansowania złożonych jurysdykcji sprzedaży portfelowych. Transakcja zawarta z IVG jest tego potwierdzeniem oraz pasuje także do strategii grupy Ares Real Estate, która polega na dostarczaniu wzrostu poprzez dywersyfikacje georgaficzną oraz rodzaju aktywów dla inwestorów. Wierzymy, że to portfolio oferuje kilka atrakcyjnych możliwości w zakresie zarządzania aktywami, w tym możliwość tworzenia znacznej wartości z leasingu – mówi Bill Benjamin, Partner w Ares Real Estate Group.

 

Ares Management powstał w 1997 roku. Obecnie zarządza aktywami o łącznej wartości ok. 88 mld dolarów. Natomiast IVG Institutional Funds GmbH, posiada portfel funduszy nieruchomości dla inwestorów instytucjonalnych o wartości około 10 mld euro.  

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz