Proton Office

EKO JLL wynajęło 8000 mkw. w Warsaw Spire

Warsaw Spire w budowie
Warsaw Spire w budowie
Firma doradcza JLL na lokalizację swojej nowej siedziby wybrała Warsaw Spire, w którym skonsoliduje trzy linie biznesowe.
Nowy najemca zajmie 8000 mkw. w warszawskiej inwestycji Warsaw Spire. W nowym biurze zostaną skonsolidowane trzy warszawskie linie biznesowe firmy: JLL Polska, Centrum Zarządzania Umowami Najmu oraz Usług Korporacyjnych w regionie EMEA (EMEA Corporate Solutions Centre of Excellence), Europejskie Centrum Finansowe (European Finance Centre). Przeprowadzka do biura w warszawskim wieżowcu będzie przebiegać w dwóch etapach. W pierwszym, przewidzianym na II kw. 2016 r., JLL Polska wraz z Centrum Zarządzania Umowami Najmu oraz Usług Korporacyjnych zajmą 5900 mkw. zlokalizowanych na czterech piętrach (od 27. do 30. budynku wieżowego A), które dedykowane będzie 450 pracownikom. W drugim etapie, planowanym na rok 2020, do biura wprowadzi się Europejskiego Centrum Finansowego (od 25. do 26. piętra). Docelowo na 8000 mkw. będzie pracować ok. 700 osób.     

 

Chcieliśmy skonsolidować trzy warszawskie oddziały JLL w jednej – bardzo starannie dobranej lokalizacji. Wybór Warsaw Spire okazał się najlepszym rozwiązaniem. Nowoczesne biura z zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi, możliwość wynajęcia całej powierzchni na sąsiadujących piętrach, dostęp do komunikacji miejskiej i warunki najmu oferowane przez dewelopera – to czynniki, które braliśmy pod uwagę. W dalszej kolejności liczyły się także: ciekawa architektura, rozbudowana oferta udogodnień, takich jak np. duży klub fitness na terenie obiektu, przestrzeń wspólna obejmująca restauracje, kantyny i kawiarnie, czy atrakcyjnie zaaranżowane tereny zielone i rozwiązania dla rowerzystów. To wszystko wpisuje się w model nowoczesnego środowiska pracy, wykraczającego poza tradycyjne rozumienie biura. I na tym nam zależało – wyjaśnia Tomasz Trzósło, Dyrektor Zarządzający JLL Polska.

 

W  swojej nowej siedzibie JLL planuje wdrożenie swojego pomysłu w zakresie planowania środowiska pracy (smart workplace concept). Chcemy stworzyć przestrzeń dostosowaną do różnych potrzeb i stylów pracy. Taka aranżacja sprzyja zarówno pracy w grupie, w obrębie własnego działu, jak również pracy projektowej z osobami z różnych departamentów, czy pracy w pełnym skupieniu. Zespół będzie miał szeroki wybór pomieszczeń odpowiednich do typu aktualnie realizowanych zadań. Nowe biuro będzie oparte o strategię elastycznego środowiska pracy, w modelu współdzielonych biurek w niektórych departamentach, w zależności od rodzaju prowadzonych projektów, czy ilości spotkań poza biurem – komentuje Joanna Gajewska-Sokołowska, Dyrektor Centrum Zarządzania Umowami Najmu oraz Usług Korporacyjnych firmy JLL. Planowane biuro będzie posiadało m.in. kilkadziesiąt sal konferencyjnych różnej wielkości, pokoje do pracy w skupieniu, dwie biblioteki, czyli strefy ciszy oraz otwarte przestrzenie do nieformalnych spotkań pracowniczych i część relaksacyjną. 

 

Koncepcji aranżacji została wykonana przez ekspertów z Tétris by Neo Świat. Przed przystąpieniem do projektowania przeprowadziliśmy pełen proces analizy środowiska pracy, prowadząc specjalistyczne obserwacje, analizy i ankiety, pytaliśmy też pracowników, na czym im najbardziej zależy. Bardzo istotnym elementem nowego biura będą strefy nieformalnych spotkań, odpoczynku, sportu, rozrywki, umożliwiające integrację, świętowanie sukcesów czy po prostu relaks. Nowe biuro JLL tworzymy wszyscy razem, tak aby było lubiane przez cały zespół. - wymienia Tomasz Trzósło. Warto nadmienić, iż nowe siedziba będzie certyfikowana według standardów BREEAM przez wyspecjalizowana komórkę JLL Polska.

 

0.0
Napisz pierwszy komentarz