Olivia Business Centre logoINTERBIURO logoSpectra Development logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoTétris Poland logoForbo Flooring Systems Polska logoCity Space logoArchicom logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoBusiness House logoVantage Development S.A. logoTorus logoFYI Commercial Consulting logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoINTER-BUD logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoKontor logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoPodium Investment logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoARTSERVIS sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoNowy Styl Group logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Chińska firma otworzy oddział w zabytkowym budynku w Pradze

Praga (fot. Jorge Royan / http://www.royan.com.ar/ CC-BY-SA-3.0)
Praga (fot. Jorge Royan / http://www.royan.com.ar/ CC-BY-SA-3.0)
CPI Property Group sprzeda praski budynek firmie CEFC China Energy Company Limited, która zamierza ulokować tam swoją europejską siedzibę. Wstępna umowa w zakresie sprzedaży została już zawarta.

Nabycie budynku Živnobanka przez CEFC wpisuje się w jej strategię, która zakłada ekspansje firmy na rynku europejskim. Czechy zostały wybrane jako kluczowy kraj dla jej działalności w Europie, a zakupiony obiekt stanie się europejską siedzibą spółki. Szczerze doceniamy wyjątkową architekturę, znakomitą lokalizację oraz ducha budynku, który przez długi czas pełnił funkcję siedziby banku – komentuje Chan Chauto, prezes CEFC.

 

CPIPG kupił budynek w 2011 roku od Banku UniCredit oraz przekształcił go w biura oraz lokale handlowe. Deweloper wspólnie z CEFC będzie także rozwijać inwestycję Muzeum Szkła Współczesnego ZIBA, która zlokalizowana jest w obiekcie. Jesteśmy dumni z tego, że CEFC wybrało na swoją europejską centralę biura w budynku Živnobanka. Byliśmy zainteresowani znalezieniem najlepszej firmy, która byłaby w stanie odpowiednio wykorzystać obiekt. Równie ważny jest fakt, że CEFC będzie naszym partnerem w projekcie Muzeum Szkła Współczesnego, widzimy również potencjał dla dalszej współpracy między naszymi firmami w przyszłości – dodaje Zdeněk Havelka, dyrektor wykonawczy CPIPG.

 

Obiekt, znajdujący się na ulicy Na Příkopě w Pradze, został zaprojektowany przez Osvalda Polívka dla Banku Ziemskiego (Zemska banka). Neorenesansowy budynek, którego budowę rozpoczęto w 1896 r., był siedzibą instytucji bankowej Zivnostenska Banka oraz banku UniCredit. Ten XIX-wieczny pałac, ceniony ze względu swojej wartości historycznej oraz architektonicznej, jest wpisany do rejestru zabytków.

 

CEFC działa w obszarze finansów, energetyki i przemysłu oraz jest szóstą co do wielości firmą w Chinach. Posiada ona swoje siedziby na całym świcie, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Meksyku, Rosji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Indonezji, Singapurze, Korei Południowej i Japonii.

 

CPI Property Group jest firmą działającą w obszarze nieruchomości, która koncentruje się na długotermniowych inwestycjach oraz dzierżawie obiektów głównie w Europie Środkowej i Niemczech.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra