Giant

GAZ-SYSTEM SA zostaje na dłużej w Cristal Park

Cristal Park
Cristal Park
Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM SA zostanie w warszawskim obiekcie biurowym Cristal Park.

GAZ-SYSTEM SA  przedłużył umowę najmu, a także wynajął dodatkową powierzchnię w biurowcu Cristal Park. Łącznie w warszawskim obiekcie firma zajmie 9200 mkw. Warto dodać, iż podmiot jest najemcą  w stołecznym budynku biurowym od początku jego funkcjonowania. Atutami obiektu są unikatowa architektura, wysoka jakość wykończenia, możliwość ekspansji w ramach budynku, ale także kameralna atmosfera i dużo zieleni. To wszystko sprawiło, że nasz klient zdecydował się nie tylko pozostać w Cristal Park na dłużej, ale i dobrać dodatkową powierzchnię – Anna Szelc, przedstawicielka funduszu Azora w Europie Środkowo – Wschodniej.

Reprezentantem właściciela Capital Park – hiszpańskiego funduszu Azora Europa – podczas negocjacji warunków umowy najmu była firma doradcza JLL, a GAZ-SYSTEM SA – eksperci z Colliers International.

Umowa podpisana przez GAZ SYSTEM SA pokazuje, że sektor publiczny stanowi ważną grupę najemców budynków biurowych w Polsce i coraz częściej docenia wysoką jakość i efektywność nowoczesnych powierzchni. W ubiegłym roku udział jednostek administracji publicznej w ogólnym popycie na biura w Warszawie sięgnął ok. 15 proc. – informuje Tomasz Czuba, dyrektor Działu Wynajmu Powierzchni Biurowych w JLL.

Do renegocjacji umowy należy się dobrze przygotować – jest to bowiem najlepszy moment na zmaksymalizowanie korzyści, jakie najemcy może zapewnić dany budynek. Trzeba wziąć pod uwagę nie tylko obecne potrzeby firmy, ale też uwzględnić jej cele biznesowe i plany ekspansji na najbliższe lata – komentuje Paweł Skałba, partner i dyrektor Działu Powierzchni Biurowych w Colliers International.

Trzykondygnacyjny biurowiec Cristal Park oferuje ok. 10 500 mkw. powierzchni najmu. Budynek zlokalizowany jest przy ul. Mszczonowskiej 4 na warszawskiej Ochocie. Projekt architektoniczny obiektu wykonała pracownia architektoniczna JEMS Architekci. Cristal Park został oddany do użytku w 2009 r., a jego właścicielem jest hiszpański fundusz private equity Azora Europa.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz