Giant

KCI SA sprzedaje działki i prawa do projektu biurowca

Firma KCI SA dokonała zbycia działek zlokalizowanych w stolicy województwa małopolskiego oraz praw autorskich do projektu budynku biurowego.

1 października br. zarząd firmy KCI SA dokonał sprzedaży nieruchomości położonych w Krakowie przy ul. Zabłocie i Romanowicza na rzecz spółki pod firmą IMS Budownictwo Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Projekt 5 Spółka komandytowa z siedzibą w Krakowie. W ramach transakcji spółka przeniosła również prawa autorskie do projektu architektonicznego budynku biurowego (budynek A) mającego powstać na sprzedanych parcelach. Warto wspomnieć, że obiekt, o którym mowa, posiada ostateczną decyzję o pozwoleniu na budowę wydaną przez Prezydenta Miasta Krakowa.  

Wartość wymienionych wyżej transakcji wyniosła łącznie ponad 13 mln zł brutto. Łączna powierzchnia sprzedanych działek to 0,429 ha.  

Jednocześnie zarząd firmy KCI SA poinformował, że do końca 2017 r. planuje dokonać sprzedaży (na rzecz tej samej spółki) kolejnych dwóch części nieruchomości zlokalizowanej przy ul. Romanowicza w Krakowie. Ich łączna powierzchnia to 1,1926 ha. Sprzedaż ma być przeprowadzona w dwóch etapach, w których obowiązywać będą takie same parametry cenowe, jak to miało miejsce w przypadku pierwszej transakcji. 

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz