PGE Narodowy

EKO Wrocławski biurowiec Dubois 41 sprzedany

Dubois 41
Dubois 41
Firma Warburg-HIH Invest Real Estate GmbH kupiła w imieniu funduszu nieruchomościowego „Europa Select Immobilien Invest” wrocławski biurowiec Dubois 41 należący dotychczas do francuskiej firmy deweloperskiej Nacarat.

Firma Warburg-HIH Invest Real Estate GmbH kupiła w imieniu funduszu nieruchomościowego „Europa Select Immobilien Invest” wrocławski biurowiec Dubois 41 należący dotychczas do francuskiej firmy deweloperskiej Nacarat. Jesteśmy dumni z Dubois 41. Ten budynek odzwierciedla naszą filozofię inwestycyjną – chcemy tworzyć dobrze rozpoznawalne budynki, które doskonale wpisują się w tkankę miejską oraz zapewniają wysoką funkcjonalność i jakość – mówi Eugène Houx, dyrektor generalny Nacarat Polska Sp. z o.o.

 

Wartość transakcji wyniosła ok. 21 mln euro. W procesie transakcyjnym sprzedającego reprezentowała firma doradcza Cushman & Wakefield, która była odpowiedzialna za wynajem powierzchni biurowej w Dubois 41, za zaprojektowanie pomieszczeń biurowych najemców oraz koordynację prac wykończeniowych. Obecnie zarządza także budynkiem.

 

Dubois 41 jest 7-kondygnacyjny biurowcem klasy A. Znajduje się w centrum Wrocławia, na nabrzeżu Odry. Obiekt posiada certyfikat BREEAM. Dubois 41 oferuje 8031 mkw. powierzchni biurowej i handlowej. Został oddany do użytku w maju br. Budynek jest w całości wynajęty przez dwie amerykańskie firmy – 3M i Parker Hannifin.

 

Warburg-HIH Invest Real Estate (Warburg-HIH Invest) zarządza inwestycjami w różnego rodzaju nieruchomości zarówno w kraju, jak i za granicą na zlecenie inwestorów instytucjonalnych. Obecnie w swoim portfolio posiada aktywa o wartości ok. 5,7 mld euro.

 

Nacarat jest firmą deweloperską działającą na francuskim rynku nieruchomości. Stanowi część niezależnej francuskiej grupy budowlanej Rabot Dutilleul. Nacarat zatrudnia ponad 220 osób w 14 oddziałach regionalnych znajdujących się na terenie Francji, Belgii i Polski. Na rodzimym rynku firma działa od 2011 r.

 


0.0
Tagi: Dubois 41
Napisz pierwszy komentarz