Archicom logoSpectra Development logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoTorus logoAluprof S.A. logoCOTEX Office Centre logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoBusiness House logoKontor logoDEVCO Sp. z.o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoPodium Investment logoTétris Poland logoVastint Poland Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoINTERBIURO logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoINTER-BUD logoARTSERVIS sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoCity Space logoOlivia Business Centre logoAgrobex Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoFYI Commercial Consulting logoNowy Styl Group logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoPorto Office A Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO Wrocławski biurowiec Dubois 41 sprzedany

Dubois 41
Dubois 41
Firma Warburg-HIH Invest Real Estate GmbH kupiła w imieniu funduszu nieruchomościowego „Europa Select Immobilien Invest” wrocławski biurowiec Dubois 41 należący dotychczas do francuskiej firmy deweloperskiej Nacarat.

Firma Warburg-HIH Invest Real Estate GmbH kupiła w imieniu funduszu nieruchomościowego „Europa Select Immobilien Invest” wrocławski biurowiec Dubois 41 należący dotychczas do francuskiej firmy deweloperskiej Nacarat. Jesteśmy dumni z Dubois 41. Ten budynek odzwierciedla naszą filozofię inwestycyjną – chcemy tworzyć dobrze rozpoznawalne budynki, które doskonale wpisują się w tkankę miejską oraz zapewniają wysoką funkcjonalność i jakość – mówi Eugène Houx, dyrektor generalny Nacarat Polska Sp. z o.o.

 

Wartość transakcji wyniosła ok. 21 mln euro. W procesie transakcyjnym sprzedającego reprezentowała firma doradcza Cushman & Wakefield, która była odpowiedzialna za wynajem powierzchni biurowej w Dubois 41, za zaprojektowanie pomieszczeń biurowych najemców oraz koordynację prac wykończeniowych. Obecnie zarządza także budynkiem.

 

Dubois 41 jest 7-kondygnacyjny biurowcem klasy A. Znajduje się w centrum Wrocławia, na nabrzeżu Odry. Obiekt posiada certyfikat BREEAM. Dubois 41 oferuje 8031 mkw. powierzchni biurowej i handlowej. Został oddany do użytku w maju br. Budynek jest w całości wynajęty przez dwie amerykańskie firmy – 3M i Parker Hannifin.

 

Warburg-HIH Invest Real Estate (Warburg-HIH Invest) zarządza inwestycjami w różnego rodzaju nieruchomości zarówno w kraju, jak i za granicą na zlecenie inwestorów instytucjonalnych. Obecnie w swoim portfolio posiada aktywa o wartości ok. 5,7 mld euro.

 

Nacarat jest firmą deweloperską działającą na francuskim rynku nieruchomości. Stanowi część niezależnej francuskiej grupy budowlanej Rabot Dutilleul. Nacarat zatrudnia ponad 220 osób w 14 oddziałach regionalnych znajdujących się na terenie Francji, Belgii i Polski. Na rodzimym rynku firma działa od 2011 r.

 


0.0
Tagi: Dubois 41
Napisz pierwszy komentarz
mantra