Giant

Pierwsi pracownicy weszli do Dubois 41

Dubois 41
Dubois 41
Dubois 41 jest jedną z największych inwestycji realizowanych obecnie na wrocławskim Nadodrzu, tuż obok Kępy Mieszczańskiej. 15 czerwca do biurowca wprowadzili się pierwsi lokatorzy – pracownicy Centrum Usług Wspólnych firmy Parker Hannifin ESSC.

Biały, 7-kondygnacyjny biurowiec klasy A zlokalizowany jest między ulicami Kurkową i Dubois oraz rzeką Odrą. Obiekt charakteryzuje się przeszklonymi tarasami, z których będą mogli korzystać zatrudnione w nim osoby.

 

Pierwszym najemcą budynku Dubois 41 została firma Parker Hannifin ESSC, która na dwóch piętrach biurowca ulokowała Centrum Usług Wspólnych. Dotychczas SSC przedsiębiorstwa mieściło się w dwóch wrocławskich lokalizacjach: w budynku Green Towers przy ul. Śrubowej oraz w budynku Aquarius przy ul. Swobodnej 1.

 

Po przeniesieniu na Dubois wszyscy pracownicy będą skupieni w jednym miejscu, na czym bardzo nam zawsze zależało. Dzięki współpracy z architektami firmy Cushman & Wakefield, powierzchnia jest zaplanowana i urządzona dokładnie według naszych potrzeb i oczekiwań – komentuje Maria Grudowska, administration specialist oraz koordynator projektu po stronie Parker Hannifin ESSC.

 

Centrum Usług Wspólnych firma Parker utworzyła we Wrocławiu  w 2013 r. Odpowiada ono za przenoszenie i realizację procesów z zakresu finansów i księgowości, obsługując większość europejskich lokalizacji Parker Hannifin.

 

Parker Hannifin jest producentem z branży napędów i sterowań hydraulicznych, pneumatycznych i elektromechanicznych. Rozwiązania firmy można znaleźć miedzy innymi w przemyśle filmowym, Formule 1, silnikach lotniczych czy przemyśle astronautycznym.

 

Inwestorem Dubois 41 jest rodzinna firma deweloperska Nacarat, pochodząca z północnej Francji. Spółka stanowi część niezależnej grupy budowlanej Rabot Dutilleul, która prowadzi działalność budowlaną i deweloperską od 1920 r. Rocznie przedsiębiorstwo realizuje ok. 2000 mieszkań i 50 000 mkw. biur i sklepów, co plasuje go wśród czołowych graczy w swojej branży. W marcu 2011 r. Nacarat rozpoczął działalność w Polsce. Pierwszy projekt to inwestycja Kurkowa 14 na wrocławskim Nadodrzu. Dalsze plany firmy związane są z Wrocławiem, Warszawą i Krakowem.


0.0
Tagi: Dubois 41
Napisz pierwszy komentarz