Biurowiec nad brzegiem Odry

Wizualizacja Dubois 41 we Wrocławiu
Inwestorem nieruchomości jest firma Nacarat Polska
We Wrocławiu powstanie pierwszy biurowiec nad Odrą – Dubois 41, będący częścią inwestycji komercyjno-mieszkaniowej.

Tuż przy Mostach Mieszczańskich, przy ulicy Dubois, wyrośnie pierwszy we Wrocławiu biurowiec zlokalizowany nad brzegiem Odry – Dubois 41. Budynek stanowić będzie część komercyjno-mieszkaniowego projektu. Inwestycja należy do firmy Nacarat Polska, która w pobliżu realizuje również obiekt mieszkaniowy Kurkowa 14. Plac budowy ożyje już w lutym 2014 roku.

 

 

Projekt biurowca powstał w renomowanej pracowni Maćków Pracownia Projektowa. Zachodnia część budynku zwrócona będzie w stronę Odry, natomiast od północy obiekt będzie sąsiadować z kompleksem mieszkaniowym, realizowanym przez tego samego inwestora. Na siedmiu kondygnacjach obiektu znajdzie się 6800 mkw. powierzchni biurowej oraz 700 mkw. powierzchni usługowej. Użytkownicy korzystać będą mogli również z podziemnego parkingu z 75 miejscami postojowymi. Elewacja Dubois 41 wyłożona zostanie aluminium, szkłem i okładzinami kompozytowymi. W projekcie nie zapomniano o rowerzystach, dla których przygotowano wewnętrzny i zewnętrzny parking, a także szatnie i prysznice.

 

 

Dubois 41 spełniać będzie wszystkie wymagania techniczne stawiane przed budynkami certyfikowanymi w systemie BREEAM. Oznacza to, iż zastosowane w nim będą nowoczesne technologie przyjazne środowisku, w tym te oszczędzające energię i wodę. Projekt zakłada wykorzystanie m.in. podwieszanych sufitów, podniesionych podłóg, kontroli dostępu oraz systemu telewizji dozorowej.

 

 

Atutem biurowca jest lokalizacja: w centrum miasta, nad brzegiem Odry. W ramach inwestycji firmy Nacarat, prócz budynku biurowego i mieszkalnego, powstanie również ponad 100-metrowy nabrzeżny bulwar z ławkami i drzewami, a także miejski plac.

 

 

Dubois 41 uzyskał pozwolenie na budowę na początku 2013 roku. Prace, rozpoczęte w lutym, mają skończyć się w czerwcu 2015 roku.


0.0
Tagi: Dubois 41
Napisz pierwszy komentarz