Proton Office

UNIT4 Polska wprowadzi się do Globis Wrocław

Globis Wrocław
Globis Wrocław
Spółka Globe Trade Center SA (GTC) zawarła z UNIT4 Polska umowę najmu powierzchni biurowej w biurowcu Globis Wrocław. Nowy najemca zajmie biuro o metrażu 6600 mkw.

Spółka Globe Trade Center SA (GTC) zawarła z UNIT4 Polska umowę najmu powierzchni biurowej w biurowcu Globis Wrocław. Nowy najemca zajmie biuro o metrażu 6600 mkw. UNIT4 Polska wchodzi w skład Grupy UNIT4, zajmującej się dostarczaniem rozwiązań IT dla biznesu. W Polsce UNIT4 jest znany z tego, iż to do niego należy popularna marka systemów IT – TETA. W stolicy Dolnego Śląska zlokalizowane są trzy oddziały firmy: Central R&D, Global Customer Support Centre, Local Business TETA.

 

Nowe biuro jest konieczne dla stworzenia przestrzeni, by dalej rozwijać naszą działalność w Polsce, w tym dla rozwoju oddziałów Central R&D oraz Global Customer Support Centre. Jest to część strategii OneUNIT4, która ma zapewnić wyrównane standardy pracy w różnych regionach świata. Nasz liczący ponad 500 osób zespół z niecierpliwością czeka na przeprowadzkę do nowego biura – powiedział Tomasz Terlecki, dyrektor finansowy UNIT4 Polska.

 

Cieszymy się, że UNIT4 Polska, firma znana z innowacyjności i doświadczenia, wybrała Globis Wrocław i otworzy tu swoje biuro – powiedziała Ewa Milczarek, kierownik ds. Wynajmu Powierzchni Biurowych GTC.

 

W procesie poszukiwania lokalizacji nowej siedziby, a także w rozmowach dotyczących warunków umowy najmu firmie doradzali eksperci z JLL. Podpisana przez UNIT4 Polska umowa najmu tak dużej powierzchni biurowej pokazuje, że rynek powierzchni biurowych we Wrocławiu jest w dobrej formie, a aktywność najemców pozostaje na wysokim poziomie. W okresie 9 miesięcy 2015 r. udało się wynająć 78 000 mkw. powierzchni biurowej (wzrost o 36 proc. w stosunku do tego samego okresu w 2014 r.). Prognozy na koniec 2015 i 2016 r. pozostają zwyżkowe – skomentowała Katarzyna Krokosińska, starszy konsultant w Dziale Wynajmu Powierzchni Biurowych i Reprezentacji Najemcy JLL.

 

Globis Wrocław jest biurowcem klasy A, który znajduje się w centrum Wrocławia. Budynek ukończony został w 2008 r. Oferuje 15 400 mkw. powierzchni biurowej. Wśród obecnych najemców obiektu są m.in.: Medicover, Raiffeisen Bank, Provident, BDO.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz