Giant

EKO Polska Izba Ubezpieczeń wprowadzi się do SPEKTRUM Tower

SPEKTRUM Tower
Hol w SPEKTRUM Tower
Polska Izba Ubezpieczeń (PIU) zawarła umowę dotyczącą wynajmu powierzchni biurowej w SPEKTRUM Tower. Najemca przeprowadzi się do nowej siedziby na początku 2016 r.

Polska Izba Ubezpieczeń (PIU) zawarła umowę dotyczącą wynajmu powierzchni biurowej w SPEKTRUM Tower. Najemca przeprowadzi się do nowej siedziby na początku 2016 r. PIU zajmie całe 20 piętro budynku. Jesteśmy organizacją zrzeszającą wszystkich polskich ubezpieczycieli. Zakres prowadzonych przez nas działań wymaga nowoczesnej siedziby, z wygodnym dojazdem, również transportem publicznym. Przy podejmowaniu decyzji zarówno lokalizacja SPEKTRUM Tower była dla nas bardzo istotna, jak również rachunek ekonomiczny oraz możliwość elastycznego kształtowania wynajętej powierzchni biurowej – mówi dr Piotr Gliński, dyrektor finansowy Polskiej Izby Ubezpieczeń. W związku z dużą liczbą danych spływających do PIU, bardzo istotny dla naszej działalności był dostęp do nowoczesnej infrastruktury światłowodowej. Taką siecią dysponuje SPEKTRUM Tower – dodaje.

 

Cieszymy się, że do rosnącej liczby najemców SPEKTRUM Tower dołączyła tak prestiżowa instytucja, jaką jest Polska Izba Ubezpieczeń. Mamy nadzieję, że będzie to kolejny długoterminowy najemca. Sądzimy również, że obecność PIU w naszym budynku przyciągnie następne, renomowane firmy – mówi Christian Fojtl, dyrektor zarządzający w WX Management Services sp. z o.o.

 

Polska Izba Ubezpieczeń jest organizacją samorządu branżowego, która reprezentuje wszystkie zakłady ubezpieczeń na terenie kraju. Wspiera ustawodawcę w obszarze kształtowania prawa asekuracyjnego. Prowadzi również działania, które mają za zadanie m.in. zwiększyć świadomość ubezpieczeniową społeczeństwa.

 

Biurowiec SPEKTRUM Tower położony jest przy ul. Twardej 18 w Warszawie. Jest to 122-metrowy budynek, w którym znajduje się łącznie ponad 28 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Obiekt przeszedł gruntowną modernizację obejmującą zmianę instalacji, lobby, aranżację zieleni czy dostosowanie do wymogów ekologicznego świadectwa. Obecnie jest w trakcie certyfikacji BREEAM, która potwierdza, iż budynek jest przyjazny środowisku. Najniższe piętra biurowca stanowi powierzchnia usługowo-handlowa, gdzie mieszczą się m.in. kantyna, klinika medyczna oraz strefa fitness. Co istotne z perspektywy najemców, w SPEKTRUM Tower znajduje się również stacja Nextbike oraz strefa dla rowerzystów. Najemcy obiektu mogą także korzystać 314 miejsc parkingowych. Budynek znajduje się w portfolio nieruchomości funduszy Europa Funds.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz