Giant

Biurowiec Pixel zmienił właściciela

Pixel
Pixel
Ostatecznie sfinalizowana została sprzedaż poznańskiego biurowca Pixel. Nabywcą jest spółka w 100 proc. zależna od GTC SA.

Zarząd GTC SA poinformował o sfinalizowaniu umowy kupna budynku biurowego Pixel w Poznaniu. Nabywcą w całości wynajętego obiektu jest GTC Wilson Park sp. z o.o. w 100 proc. zależna od GTC. Ostateczna umowa kupna nieruchomości między kupującym a sprzedającym (Pixel1 sp. z o.o.) została podpisana 28 stycznia br. Wartość transakcji to ponad 32 mln euro. Kupno nieruchomości zostało sfinalizowane ze środków własnych spółki oraz z kredytu bankowego.

Nowy nabywca zamierza będzie kontynuować działalność związaną z wynajmem biurowca, który stanie się częścią portfela generującego przychody Grupy GTC.

Obiekt biurowy Pixel oferujący 14 500 mkw. powierzchni najmu brutto został oddany do użytku w 2013 r. Projekt tego poznańskiego biurowca powstał w pracowni architektonicznej JEMS Architekci. Pixel jest w pełni wynajęty przez Grupę Allegro – w obiekcie pracuje ponad 1400 pracowników tej spółki.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz