Proton Office

Kompleks biurowy Symetris Business Park z pierwszym najemcą

Symetris Business Park
Biurowiec Symetris Business Park zyskał pierwszego najemcę – firmę Nordea – który wynajął niemal blisko 3000 mkw. w łódzkiej inwestycji realizowanej przez Echo Investment.

Biurowiec Symetris Business Park zyskał pierwszego najemcę – firmę Nordea – który wynajął niemal blisko 3000 mkw. w łódzkiej inwestycji realizowanej przez Echo Investment. Jest to podwójnie dobra wiadomość. Pierwszym pozytywnym aspektem są kolejne miejsca pracy, które zostaną stworzone przez firmę Nordea, natomiast drugą dobrą wiadomością jest fakt wynajęcia tak znacznej powierzchni w biurowcu, który znajduje się jeszcze w fazie realizacji. Wierzymy, że te pozytywne wieści przyczynią się do decyzji o uruchomieniu budowy drugiego etapu biurowca Symetris. Wszystko wskazuje na to, że nastał dobry czas dla deweloperów powierzchni biurowej w Łodzi – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Umowa zawarta pomiędzy Echo Investment i Nordea Operations Centre rozpoczyna proces komercjalizacji Symetris Business Park. Prowadzimy zaawansowane rozmowy z kolejnymi firmami zainteresowanymi wynajęciem powierzchni w naszym łódzkim projekcie – komentuje Paweł Milcarz, senior leasing manager w Dziale Biur i Hoteli Echo Investment.

Podczas procesu transakcyjnego najemcę reprezentowała firma doradcza Colliers International. Coraz więcej powierzchni biurowej w Łodzi wynajmują firmy z sektora nowoczesnych usług biznesowych. Potwierdza to ożywienie na łódzkim rynku nieruchomości, jakie można było zaobserwować w całym 2015 r. Wiodący międzynarodowi gracze w sektorze outsourcingu postrzegają Łódź jako bardzo dobre miejsce do rozwoju swoich organizacji i usług – mówi Marcin Włodarczyk, dyrektor regionalny Colliers International w Łodzi.

Nordea Operations Centre to centrum operacyjne wchodzące w skład Grupy Nordea, które świadczy usługi skandynawskim oddziałom banku.

Symetris Business Park jest realizowany przy al. Piłsudskiego – głównej arterii miasta, łączącej śródmieście z dwoma największymi łódzkimi dzielnicami – Widzewem i Retkinią. Początkowo inwestycja nosiła nazwę Aurus. Jednak został ona przeprojektowana i aktualnie realizowana jest według nowej koncepcji przygotowanej przez architektów z Pracowni Architektury, Urbanistyki i Wnętrz B’ART. Wchodzące w skład kompleksu dwa budynki biurowe zaoferują ponad 19 000 mkw. powierzchni.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz