PGE Narodowy

Echo sprzedało były hotel Cracovia

Budynek byłego hotelu Cracovia w Krakowie został sprzedany. Ministerstwo Kultury odkupiło obiekt od Echo Investment. Nowy właściciel planuje w przyszłości otworzyć w tym miejscu galerię designu i architektury.

Umowa sprzedaży nieruchomości została zawarta w siedzibie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w obecności wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotra Glińskiego. Uzgodniona przez strony wartość umowy to kwota 29 mln PLN powiększona o wartość podatku VAT.


Hotel Cracovia stał się własnością Echo Investment w 2011 r. Wg planów spółki budynek miał być zastąpiony zespołem biurowców. W związku z wpisaniem części Cracovii do rejestru zabytków trwały uzgodnienia konserwatorskie. Równolegle, do Echo Investment z ofertą zakupu obiektu zwrócili się przedstawiciele Muzeum Narodowego.

 

Propozycja Muzeum Narodowego wpisała się w nową strategię biznesową spółki, jak również w szeroki plan działań prospołecznych prowadzonych przez Echo Investment i grupę Griffin Real Estate. Strategia Echo opiera się na szybkiej rotacji kapitału i zakłada realizację inwestycji o dużej skali. Zainwestowanie środków uzyskanych z odstąpienia Cracovii w inne projekty będzie dla nas znacznie bardziej efektywne. Nie mniej ważną przyczyną decyzji o sprzedaży obiektu jest cel, na jaki zostanie on przeznaczony. Umożliwienie Muzeum Narodowemu zorganizowania tutaj galerii designu i architektury traktujemy jako nasz wkład w rozwój Krakowa i kultury narodowej. To również kolejny dowód wrażliwości Echo na projekty krzewienia sztuki i kultury oraz ratowania zabytków – powiedział Mikołaj Martynuska, Dyrektor Zarządzający w Echo Investment. 

 


0.0
Dodaj nowy komentarz