Giant

Poznań dla początkujących przedsiębiorców

Na zdjęciu: Malta Office Park
Na zdjęciu: Malta Office Park
Promocja przedsiębiorczości przybiera na sile w Poznaniu. Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości wybrały tutejszy kompleks Malta Office Park na swoją siedzibę.

Akademickie Inkabatory Przedsiębiorczości funkcjonują w ramach fundacji Polska Przedsiębiorcza. Organizacja wspiera początkujących przedsiębiorców w każdym wieku. Mimo że jednostki AIP powstają przy uczelniach wyższych, to nie tylko studenci mogą otrzymać od nich wsparcie. Obecnie Akademickie Inkabatory Przedsiębiorczości współpracują z 31 polskimi uniwersytetami. Do tej pory już ponad 1100 start-upów jest prowadzonych w ramach czterdziestu inkubatorów.

Na swoją nową poznańską siedzibę AIP wybrały Maltę Office Park. Kompleks składa się z sześciu biurowców, zlokalizowanych przy ul.  Baraniaka. Jest to nowoczesne centrum biznesowe, które oferuje swoim najemcom szereg udogodnień, m.in. system bezpieczeństwa, monitorowania i kontroli dostępu. Działający na terenie Malta Office Park przedsiębiorcy mają do swojej dyspozycji 600 naziemnych i podziemnych miejsc parkingowych. Z 31 000 m kw. powierzchni najmu, dostarczonej w ramach inwestycji, ponad 500 m kw. wynajmą AIP.

Budowa Malta Office Park rozpoczęła się w 2007 r. i została podzielona na trzy etapy. Za realizację projektu odpowiedzialna jest spółka Echo Investment. Kompleks zaprojektowała poznańska pracownia architektoniczna Litoborski-Marciniak. Wśród firm, ktore zdecydowały się otworzyć swoje biura na terenie parku, należy wymienić takie marki, jak McKinsey & Company, Ikea, BPS, NextiraOne Polska, Altkom Akademia, Data System Group, Mentor Graphics, Tebodin, Roche Polska, AXA, Intermedica, Medicover, Ogicom, Pramerica Życie, Allianz, Martela, OCE Poland, Projekty Bankowe Polsoft, Raiffeisen, Żagiel, Eaton Electric, Grenkeleasing czy Panorama Finansów.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz