Giant

Festiwal Wnętrz

Lista wydarzeń

Miasto : Kraków
Miejsce : Centrum Targowe Chemobudowa
Data : 15.06.2013 - 16.06.2013
Godzina : 10:00 - 17:00
Status : zakończone
Festiwal Wnętrz

Pora na piękne wnętrza - nowości na Festiwalu Wnętrz w Krakowie!

Już 15 i 16 czerwca odbędzie się Festiwal Wnętrz w Krakowie.

W programie:

I. Strefa: polski design
W specjalnie zaaranżowanej strefie poznamy młodych twórców skupionych wokół Akademii Sztuk Pięknych, a także polski design, który swoje premiery miał już m.in. na targach w Mediolanie (Landor), czy Kolonii (InsideLab).

Nie zabraknie też nostalgicznego powrotu do przeszłości polskiego wzornictwa – odnowione klasyczne polskie meble zaprezentują twórcy MIEJSCA, a reinterpretację klasycznego designu firma Vzór.

Fundacja Fly with Art specjalnie na Festiwal Wnętrz przygotowała wystawę „3×3 design”, w której weźmie udział Galeria BB, “kolektyw 21” oraz wspomniana już wcześniej firma Landor. Uczestnicy będą mogli zobaczyć projekty studia Emandes, Bogdana Kosaka (OTOCZAKI), Malafora, N-cart, Skitsch oraz artystów związanych z „kolektywem 21”: Mai Gralak, Magdy Pińczyńskiej oraz Tomasza Wójcika.

Swój udział potwierdziła też trójmiejska marka LIMO oraz projektanci wyjątkowych stołów – firma MILONI.
W strefie designu wystawi się także LaboratoryArt i ich L – GO Eco Sit Play (logarytm sztuki).

II. Otwarte panele konferencyjne
Sobota, 15 czerwca 2013
11:30-12:15 Relacja z targów z Mediolanu, czyli design i meble przyszłości! - Alfred Marek, wykładowca Szkoły Wnętrz i Przestrzeni

12:30-13:00 Kolonia stolicą designu – relacja z targów Imm Cologne 2013 –  Nadia Bońkowska, AnOther Design

13:15-14:00 Nie bój się architekta - Bogusława Nastaborska-Lisowska, Monika Mroczkowska-Białasik - wykładowcy Szkoły Wnętrz i Przestrzeni

Niedziela, 16 czerwca 2013
11:30-12:00 JAK SIĘ NIE URZĄDZAĆ czyli jak i po co korzystać ze współpracy z architektem wnętrz - Barbara Siwczyńska, Pracownia Architektury Wnętrz i Mebli

12:15-12:45 Polska szkoła dizajnu, Motyw florystyczny: geneza i występowanie.
Polska szkoła dizajnu – szorstkie spojrzenie na wystrój i aranżacje wnętrz. Paprotki, meblościanki, trumno-regały, gumolit, boazeria i koce ze zwierzętami, słowem – wszystko to, co najlepsze spośród narodowych tradycji i upodobań.

Doszukuje się w aranżacjach absurdów, skrajnego braku gustu i prozy dnia powszedniego. Nadesłane lub wyszukane zdjęcia okraszają komentarzem, naświetlając i uwypuklając małe braki smaku i świadomości w wystroju.
www.facebook.com/Polska-szkola-designu

13:00-13:45 Nie bój się architekta - Bogusława Nastaborska-Lisowska, Monika Mroczkowska-Białasik - wykładowcy Szkoły Wnętrz i Przestrzeni


III. Przestrzeń warsztatowa dla dzieci:
Sobota:
1. Smok Latający – Warsztaty robienia ekologicznych zabawek
Warsztaty plastyczne dla dzieci, podczas których każde dziecko wykonuje edukacyjną zabawkę w postaci Smoka Latającego, a następnie ją ozdabia. Smok Latający jest zabawką z tektury, w 100% ekologiczną, która rozwija koordynację ruchu i kompaktowo się składa. Jest idealną propozycją do zabaw na świeżym powietrzu.


Niedziela:
1. Warsztat Robotów
Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli skontruować i programować prawdziwe roboty. Praca będzie się odbywała w grupach i ma na celu pobudzenie wyobraźni i kreatywności, a także rozwijanie logicznego i analitycznego myślenia. . Każdy z uczestników bierze czynny udział i korzysta z pomocy dydaktycznych takich jak lego Mindstorms NXT, laptop i wiele innych.

Uczestnikami naszych zajęć mogą być dzieci od 5 roku życia do młodzieży i dorosłych włącznie.

Warsztaty prowadzone będą przez firmę Nowoczesny Wymiar Edukacji – Warsztat Robotów. To projekt stworzony i realizowany by zaszczepić zaszczepić w młodych uczestnikach fascynację nowymi technologiami, robotyką, programowaniem oraz zmienić stereotyp mówiący o tym, iż nauki ścisłe są nudne i trudne do opanowania.

www.warsztatrobotow.pl
www.facebook.com/WarsztatRobotów

2. Projektowanie porcelany z Magdą Barcik
Najmłodsi uczestnicy targów będą mogli wraz z rodzicami zaprojektować wzory na porcelanie pod czujmnym okiem projektantki. Wszelkie pomysły będą mile widziane.

www.facebook.com/Magda-Barcik
 

Nie przegap Festiwalu Wnętrz!
Już 15-16 czerwca! Kraków!

Pobierz bezpłatny bilet!
http://festiwalwnetrz.com.pl/Bilet.pdf wiele więcej!

Zapraszamy!


0.0
Napisz pierwszy komentarz