Kinnarps 01.06-30.06

VII Ogólnopolski Kongres Facility Management 2013

Lista wydarzeń

Miasto : Warszawa
Miejsce : Hotel Courtyard by Marriott
Data : 16.10.2013 - 17.10.2013
Godzina : 10:00 - 16:00
Status : zakończone

Stadion Narodowy, zintegrowane centra komunikacyjne PKP, pierwszy polski biurowiec pasywny, certyfikacja LEED w praktyce,  zasady ochrony antyterrorystycznej obiektów komercyjnych - to i wiele więcej na VII Ogólnopolskim Kongresie Facility Management.

Wiedza z pierwszej ręki na VII Ogólnopolskim Kongresie Facility Management 2013

Kongres Facility Management jest jednym z najciekawszych spotkań w branży nieruchomości komercyjnych w Polsce. W wydarzeniu od 6 lat biorą udział osoby decyzyjne, odpowiadające za prawidłowe działanie największych biurowców, magazynów, galerii handlowych oraz budynków przemysłowych. Kongres jest organizowany przez redakcję magazynu „Facility Manager”, który skupia czytelników nie tylko z obszaru zarządzania nieruchomościami, ale również inwestorów oraz właścicieli oraz projektantów.

Siódma edycja kongresu  odbędzie się w dniach 16-17 października w warszawskim hotelu Courtyard Mariott na Okęciu.

Temat przewodni- zrównoważony rozwój

W trakcie dwudniowych prelekcji uczestnicy będą mięli okazję wysłuchać wykładów dotyczących najbardziej aktualnych zjawisk zachodzących w sferze zarządzania nieruchomościami, zarówno w aspekcie ich technicznego utrzymania, jak i komercjalizacji. Wszystkie zagadnienia poruszane przez prelegentów będą omawiane przez pryzmat tematu przewodniego: „Technologie, zrównoważony rozwój, eksploatacja budynków”. 

Specjalizacja w nieruchomościach komercyjnych

Podczas kongresu prelegenci skupią  się m.in. na technicznym  aspekcie utrzymania nieruchomości, procesach komercjalizacji normalizacji i optymalizacji. Omawiane będą  różne aspekty rozwoju komercyjnego budownictwa pasywnego, a także zarządzania specyficznymi nieruchomościami o charakterze komercyjnym.

Doświadczenie prelegentów na wyciągnięcie ręki

Od początku istnienia kongresu naszymi partnerami merytorycznymi są najciekawsze osobowości zarządzające nieruchomościami  komercyjnymi. Wśród naszych prelegentów znajdują się managerowie i eksperci posiadający wieloletnie doświadczenie zawodowe. Ich wiedza i doświadczenie rynkowe są największą wartością dla uczestników kongresu. Eksperci z chęcią będą dzielili się swoją wiedzą  na temat funkcjonowania topowych nieruchomości komercyjnych w Polsce podczas kongresu –  mówi Krzysztof Kogut, redaktor naczelny magazynu „Facility Manager”.

Święto polskiego sektora Facility Management

„Facility Manager” jest magazynem wywodzącym się z tradycji niemieckojęzycznej gazety o tym samym tytule. Dzięki polskiemu tytułowi  już od ponad dekady udaje się skupiać uwagę branży wokół problematyki omawianej na łamach czasopisma. Podczas najważniejszej imprezy dedykowanej sektorowi zarządzania nieruchomościami  komercyjnymi uczestnicy będą mieli okazję wysłuchania VII Raportu Rynku FM.  Projekt przeprowadzony przez dr. Bartłomieja Śliwińskiego oraz dr Renatę Gabryelczyk ma na celu podsumowanie kończącego się roku oraz określenie trendów rozwoju branży FMw nadchodzącym sezonie. To cenne informacje nie tylko dla uczestników zawodowo zajmujących się zarządzaniem nieruchomościami, ale także dla inwestorów i developerów. W projekcie wezmą udział najważniejsze podmioty zarządzające nieruchomościami komercyjnymi w Polsce, na czele z takimi firmami, jak Cofely Polska, HOCHTIEF Facility Management Polska, Sodexo Facility Management czy Gegenbauer. To idealny moment, aby dogłębnie poznać problematykę i trendy w funkcjonowaniu polskiego rynku Facility Management.

Zdobądź nowe kontakty

Weź udział w spotkaniu, na którym pojawią się eksperci i praktycy z wieloletnim doświadczeniem. To niepowtarzalna okazja, aby zdobyć nowe kontakty biznesowe i zawodowe. Na dwa dni hotel Mariott zmieni się w scenę rozmów i wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami rynku nieruchomości komercyjnych. Poznaj profesjonalistów zajmujących się najważniejszymi aspektami funkcjonowania nieruchomości komercyjnych.

Inspiruj się, czyli kogo spotkasz na kongresie

Organizatorzy Kongresu stawiają na ciekawe i inspirujące zagadnienia. W tym roku uczestnicy będą mieli okazję poznać podstawy certyfikacji LEED-EBOM na przykładzie obiektu Strabag-Neubau,  a także zasady zarządzania Stadionem Narodowym w trakcie imprez masowych. Bardzo ciekawą prelekcją może okazać się „Architektura w cieniu terroryzmu: zasady ochrony antyterrorystycznej obiektów komercyjnych” prowadzoną przez dr. Artura Jasińskiego.

Zasady funkcjonowania najciekawszych nieruchomości komercyjnych zostaną omówione na przykładach wspomnianego już Stadionu Narodowego, ale także pierwszego pasywnego biurowca w Polsce. Nowa siedziba skupionego na rozwoju energooszczędnych technologii Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum to pionierski na gruncie polskim projekt, który z pewnością warto poznać.

Szczególna uwaga zostanie zwrócona na komercjalizację największych dworców kolejowych w tym tych, które stanowią unikalny na rynku polskim koncept, polegający na połączeniu galerii handlowej z nowymi obiektami dworca kolejowego i autobusowego.  Na przykładach dworców w Poznaniu, Katowicach i Krakowie Dyrektor Departamentu Komercjalizacji PKP S.A Małgorzata Szychułda opowie o przyjętej strategii komercjalizacji dworców. Dworzec Wrocław Główny będzie tłem do omówienia trudności w dostosowaniu przestrzeni dworcowej do potrzeb potencjalnych najemców.

O tym, jak powinna funkcjonować nieruchomość, opowiedzą doświadczeni zarządcy – Michał Substyk oraz Witold Malinowski. Opowiedzą oni m.in. o zasadach inwentaryzacji, budżetowania i terminarzu prac remontowych. Nie zabraknie również najważniejszych porad i nowości związanych  z aspektem technicznego utrzymania nieruchomości.

Część prawną poprowadzą  eksperci z kancelarii Deloitte, którzy wezmą pod lupę sprzedaż i zakup nieruchomości. Wskażą oni, na jakie problemy podatkowe zwracają uwagę doradcy. Omówiona zostanie również analiza Legal Due diligence nieruchomości oraz związane z nią praktyczne problemy i standardy rynkowe.

Kongres to wspaniała okazja, aby zdobyć niezbędną i aktualną wiedzę dotyczącą funkcjonowania nieruchomości komercyjnych. Każdy uczestnik otrzyma bezpłatne kompendium wiedzy zawierające wszystkie prezentacje prelegentów.

Podczas wieczornego bankietu wszyscy uczestnicy i prelegenci będą mieli okazję lepiej się poznać i zdobyć nowe kontakty w warunkach nieformalnych.

Odwiedź VII Ogólnopolski Kongres Facility Management, aby zyskać praktyczną, ekspercką wiedzę. Dowiedz się, jak zmienia się rynek. Zdobądź nowe kontakty biznesowe i inspiruj się do dalszej działalności. Skorzystaj z doświadczenia prelegentów, którzy zaprezentują najważniejsze aspekty zarządzania polskimi nieruchomościami komercyjnymi.

Podczas kongresu m.in.:

RAPORT- Rynek FM w Polsce i kierunki jego rozwoju - dr Bartłomiej Śliwiński, konsultant w zakresie FM i zarządzania procesami biznesu, reprezentant KT 315 ds. Facility Management, przewodniczący KZ 504 ds. Rynku Nieruchomości przy PKN, dr Renata Gabryelczyk, konsultant w zakresie FM i zarządzania procesami biznesu, reprezentant KT 315 ds. Facility Management przy PKN

Zarządzanie dużymi obiektami wielofunkcyjnymi w trakcie imprez masowych na przykładzie Stadionu Narodowego  – Andrzej Bogucki, członek zarządu, spółka Pl.2012+

Architektura w cieniu terroryzmu: zasady ochrony antyterrorystycznej obiektów komercyjnych – dr Artur Jasiński

Porozumienia Facility Management z perspektywy normy FM – Zbigniew Mazurek, konsultant Facility Management

Sprzedaż zakup nieruchomości, na jakie problemy podatkowe zwracają uwagę doradcy - Jakub Kutzmann, adwokat, Managing Associate w Kancelarii Prawniczej Deloitte Legal.

Legal Due diligence nieruchomości,  praktyczne problemy i standardy rynkowe - Aleksander Kot Dyrektor w Dziale Doradztwa Podatkowego Deloitte.

Funkcjonowanie pierwszego biurowca pasywnego w Polsce - Sławomir Kostur, Projekt Grupa

Podstawy LEED-EBOM na przykładzie obiektu Strabag-Neubau - Agnes Vorbrod, założycielka Polish Green Building Council


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz