Kinnarps 01.06-30.06

Aqua Therm Warsaw

Lista wydarzeń

Miasto : Warszawa
Miejsce : Centrum EXPO XXI
Data : 16.09.2015 - 18.09.2015
Godzina : 09:00 - 17:00
Status : zakończone
Aqua Therm Warsaw

 

Aqua Therm Warsaw

Międzynarodowe Targi Systemów Grzewczych, Wentylacji, Klimatyzacji,
Systemów Wodnych, Sanitarnych i Basenów

16-18 września, Warszawa
 

Polska mapa targów B2B z roku na rok staje się coraz bogatsza. W tym roku firma Lentewenc, należąca do ITE Group poszerza ofertę o wydarzenie poświęcone branży systemów grzewczych, wentylacji i klimatyzacji, stanowiące odpowiedź na przewidywane przez ekspertów odrodzenie polskiego rynku budowlanego w 2015 roku. Według specjalistów z PMR, z 82 mld euro, które Polska otrzyma z Unii Europejskiej, aż 25 mld zostanie przeznaczonych właśnie na budownictwo. Istotną rolę w rozwoju tego sektora odegra rynek HVAC, którego wzrost w latach 2014-2015 przewidywany jest na poziomie 17,6 proc.

 

Aqua-Therm to globalnie rozpoznawalna marka, obecna w 11 krajach. W końcu przyszedł czas na wprowadzenie jej do Polski – mówi Michał Grocki, manager targów Aqua-Therm. Skłoniły nas ku temu między innymi sukcesy zagranicznych edycji, odrodzenie rynku budowlanego oraz rozwój branży HVAC w Polsce. Ponadto, będzie to pierwsza w naszym kraju profesjonalna platforma biznesowa, uwzględniająca również sektory systemów wodnych i sanitarnych oraz basenów – dodaje.

 

Mimo iż klimatyzacja przestaje być już domeną wyłącznie biurowców, coraz śmielej wchodząc do gospodarstw domowych i małych przedsiębiorstw, nadal to właśnie biurowce stanowią jedną z najważniejszych grup docelowych dla producentów systemów HVAC. Biorąc pod uwagę fakt, że coraz więcej inwestorów – zarówno prywatnych, jak i odpowiadających za budynki użyteczności publicznej – sięga po urządzenia mechanicznie wspomagające cyrkulację powietrza, w najbliższych latach możemy spodziewać się rosnącej sprzedaży sprzętu HVAC. Obecna wartość tych urządzeń wyceniana jest na około 2 mld USD.

 

Tym, co będzie odróżniało targi Aqua-Therm Warsaw od innych imprez o podobnej tematyce, jest sekcja poświęcona rynkowi basenów i SPA, który w Polsce kształtuje się interesująco. Jego wartość szacowana jest na 60 mln dolarów amerykańskich i stale rośnie – nawet o 10-20 proc. rocznie. Od początku maja 2014 roku, inwestorzy podpisali porozumienia w sprawie dotacji wartych niemal 57 mln USD. W ciągu najbliższych 4-5 lat, ilość resortów SPA & Wellness w Polsce prawdopodobnie ulegnie podwojeniu – obecnie takich obiektów jest u nas ok. 600.

 

Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.aquatherm-warsaw.com/glowna/.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz