EKO Dzień Ziemi z Zielonym Budownictwem: Green Buildings = Smart Cities

Miasto : Gdańsk
Miejsce : Alchemia
Data : 21.04.2016
Godzina : 09:00 - 17:00
Status : zakończone
Dzień Ziemi z Zielonym Budownictwem: Green Buildings = Smart Cities
Gdańsk, Alchemia

Perspektywa miast przyszłości z efektywną, energooszczędną i środowiskowo odpowiedzialną strefą zabudowy, będzie tematem dyskusji architektów, konstruktorów, deweloperów oraz profesjonalistów związanych z branżą budowlaną w trakcie kolejnej edycji Dzień Ziemi z Zielonym Budownictwem pod hasłem GREEN BUILDINGS = SMART CITIES. Konferencja odbędzie się 21 kwietnia w budynku Alchemia, który jako pierwszy w Trójmieście i jeden z pierwszych w kraju uzyskał certyfikat LEED na najwyższym poziomie Platinum. Uczestnicy spotkania skoncentrują się na tożsamości inteligentnych miast w kontekście zrównoważonego budownictwa.

Podczas konferencji odbędzie się szkolenie z certyfikacji wielokryterialnej dla zielonych budynków. Zakres tematyczny to podstawowe zagadnienia dotyczące standardów międzynarodowych systemów LEED i BREEAM.

Podczas trzech bloków tematycznych odpowiemy między innymi na pytania:

  • Dlaczego zielone budownictwo
  • Jaka jest rola zrównoważonego budynku w kreowaniu Smart City
  • Jak green building może wpłynąć na oszczędności w budżetach miast
  • Jak inteligentne miasta, z zielonymi budynkami, wpływają na ekologię i oszczędności

Motywem przewodnim wydarzenia będzie perspektywa miast przyszłości wobec przekształcenia strefy zabudowy w taką, która jest efektywna, energooszczędna i środowiskowo odpowiedzialna.

Konferencja ma odpowiednie nagłośnienie medialne. Patronat medialny objęli m.in. Architektura&Biznes, Zawód: Architekt, Ekologia.pl, EuropaProperty.com, Trójmiasto.pl, NowoczesnaStodoła.com, ChrońmyKlimat.pl, Murator, Murator dom, Architektura Murator,  Energia i My, Inżynier Budownictwa, Gdańska Organizacja Turystyczna, e– biurowce.pl, budowa.org, budownictwa.org, styropian.biz, InvestMap, Gdańsk Convention Bureau.

Patronat honorowy: WORLD GREEN BUILDING COUNCIL, Marszałek Województwa Pomorskiego, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Miasto Gdańsk.

Konferencja jest doskonałą okazją, do wymiany myśli i poglądów przez świadomych oraz odpowiedzialnych społecznie specjalistów oraz samorządowców. Daje możliwość nawiązania korzystnych i cennych kontaktów w środowisku, jak również promowaniu oferty inwestycyjnej.

Rejestracja:
Magdalena Kałużyńska
+48.537.445.958
mkaluzynska@plgbc.org.pl

Członkowie PLGBC uczestniczą w wydarzeniu bezpłatnie – po wcześniejszej rejestracji.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz